Отборът на Сан Лоренсо ще е съперникът на Реал Мадрид на финала на Световното клубно първенство, след като победи с 2:1 след продължения Оуланд Сити. Надпреварата се провежда в Мароко.

Сан Лоренсо спечели през изминалия сезон Копа Либертадорес, затова през настоящия сезон попадна на полуфиналите на надпреварата и ще спори в последния мач с испанския гранд.

Аржентинският клуб поведе чрез Пабло Бариентос в края на първото полувреме, но в 67-ата минута Берланга изравни, за да вкара мача в продължения. Оукланд Сити успя да се възползва от една от малкото си ситуации в срещата.

Сан Лоренсо все пак стигна до финала, след като Мауро Матос отбеляза в началото на първите 15 минути от двете продължения. Това се оказа достатъчно за успеха на аржентинците.

Реал Мадрид се класира за финала, след като се наложи с 4:0 над мексиканския Крус Асул.