Отборът на Реал Мадрид се наложи с 4:1 над Хетафе в мача от 14-я кръг на Ла Лига. „Белите“ показаха, че драмите около Купата на Краля и изваждането на състава от надпреварата, не са се отразили по никакъв начин върху отбора, който с лекота се наложи над Хетафе след попадения на Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и два гола на Карим Бензема.

За гостите точен бе Алексис.

Реал започна силно мача, а в 4-ата минута „белите“ поведоха. Пепе центрира от дясно, а Карим Бензема засече за 1:0.

Реал продължи да атакува, а Гуаита спаси вратата си от нов гол в 11-ата минута, когато Бензема можеше да увеличи.

Фреанският нападател записа втори гол на сметката си, а това се случи в 16-ата минута. При разбъркване в наказателното поле на Хетафе Бейл комбинира с Бензема, който за втори път в мача разстреля стража на гостите.

В 35-ата минута след подаване от Кристиано Роналдо, Гарет Бейл нправи преднината на „балета“ класическа, а три минути по-късно самият носител на Златната топка завърши отлично диагонален пас за 4:0.

Почетното попадение за Хетафе падна в 70-ата минута, а негов автор бе Алексис.

В класирането Реал е на 2-о място с 3 точки, на три зад лидера Барселона /33/, който е с мач по-малко. Хетафе е 13-и с 14 пункта.