Реал Мадрид спечели с 3:1 гостуването си на последния Леванте от 27-ия кръг на Примера дивисион.

Старши треньорът на „белия балет“ Зинедин Зидан даде почивка на някои футболисти и заложи в титулярния състав на Начо Фернандес, Каземиро, Лукас Васкес и Борха Майорал.

Доста изненадващо първото положение в мача бе пред вратата на Реал Мадрид в 5-та минута, когато Джузепе Роси излезе на отлична позиция и стреля, но Кейлор Навас спаси.

Съдията Де Бургос свири дузпа за Реал в 34-та минута, когато Орбан фаулира Лукас Васкес в наказателното поле и арбитърът посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Кристиано Роналдо.

Реал Мадрид удвои своята преднина в 37-та минута, когато Борха Майорал шутира от границата на наказателното поле на Леванте, а топката срещна десния стълб, след което рикошира в гърба на стража Мариньо и влетя във вратата му.

Леванте бързо върна едно попадение. В 38-та минута Дейвересон се възползва от грешка в защитата на Реал и се разписа във вратата на Кейлор Навас.

Реал Мадрид можеше да реализира трети гол в 65-та минута, когато след удара на Кристиано Роналдо топката се спря в гредата.

„Белия балет“ реализира трети гол в добавеното време на мача, когато Лукас Васкес и Кристиано Роналдо комбинира по чудесен начин, а атаката бе завършена с гол дело на Иско.

Реал Мадрид е трети с 57 точки, а Леванте е последен с 20 точки.