Реал Мадрид вкара пет безответни гола на Корнея в среща-реванш от 1/16-финалите в турнира за Купата на Испания. Така с общ резултат 9:1 мадридчани продължават напред към осминафиналите.

Срещата започна доста интересно, тъй като гостите пропуснаха дузпа в 14-ата минута чрез Боник.

В 16-ата минута Хамес Родригес откри головете сметка за "белия балет", а Иско и отново Хамес направиха резултата класически в рамките на две минути между 32-ата и 33-ата минута.

През втората част Лопес си заби автогол за 4:0 в 60-ата минута, а Хесе сложи точка на спора в 77-ата минута на срещата.

В първа 1/16-финална среща Еспаньол взе аванс на Алавес с 2:0 преди реванша. За каталунците Стуани се разписа в 35-ата и 90-ата минута, а реваншът е на 17 декември.

В същия етап на турнира Алкояно и Атлетик Билбао завършиха 1:1. Ферон откри за домакините в 32-ата минута, но Вигера изравни в края на срещата. Реваншът е на 18 декември в Билбао.