Атлетико Мадрид е новият супер шампион на Испания, след като във втория мач за Суперкупата на страната победи кръвния враг Реал Мадрид с 1:0. Така с общ резултат 2:1 от двете срещи „дюшекчиите“ за втори път в историята си грабнаха трофея, който по традиция бележи началото на сезона в Испания.

Единственият гол в мача бе дело на Марио Манджукич във втората минута и бе дебютен за хърватина. „Белия балет“ пропусна куп положения преди паузата, а след нея имаше основателни претенции за дузпа, докато Атлетико се отчете с греда на Раул Гарсия, която можеше да направи успеха по-убедитилен.

източник: БГНЕС

Само 90 секунди бяха необходими на домакините да открият резултата. Вратарят Мигел Анхел Моя наглед безцелно изчисти топката в предни позиции, където първо Манджукич се пребори с противник, а след това Антоан Гризман с глава успя да насочи кълбото на пътя на хърватина. От 12 метра бившият играч на Байерн бе безпощаден с нисък шут до дясната греда.

Реал набързо сграбчи инициативата в срещата и в 18-ата минута Лука Модрич отправи първия по-опасен шут към вратата на „дюшекчиите“, който прелетя встрани от нея. Шест минути по-късно дойде и първата реална заплаха в бяло, когато Хамес и Карвахал направиха красиво двойно подаване отдясно, което изведе колумбиецът очи в очи с вратаря при остър ъгъл. Новата покупка потърси далечния ъгъл, но Моя го парира, а защитник впоследствие побърза да изчисти.

Скоро след тази ситуация треньорът на Атлетико Диего Симеоне бе изгонен от съдията Фернандес Бурбалан, след като си позволи да протестира бурно край тъчлинията и да отправя гневни жестове спрямо четвъртия арбитър.

В 38-ата минута отново Родригес бе в центъра на събитията. Южноамериканецът получи от Чаби Алонсо пред дъгата, завъртя се и с прецизен пас намери Гарет Бейл. Последният си освободи място за шут, който премина на сантиметри покрай основата на левия стълб.

Едва към края на полувремето Атлетико пак погледна напред. Героят от първия мач Раул Гарсия тества рефлекса на Касияс с мощен шут към горния ляв ъгъл от около 25 метра. Стражът изби в корнер, при който отново Гарсия се оказа на голова позиция, ала от 6-7 метра с глава стреля високо в трибуните.

В последните секунди Хамес отново опита да промени статуквото, като шутира от границата на наказателното поле, без обаче да придаде нужния фалц на топката, която прелетя покрай дясната греда.

На почивката Карло Анчелоти рискува, като извади Тони Кроос за сметка на Кристиано Роналдо.

Атлетико от своя страна пропусна да вкара още един ранен гол. Коке центрира от пряк свободен удар отдясно по атаката, а Раул Гарсия стреля с глава от около 9-10 метра. Касияс бе преодолян, но топката срещна гредата, а Варан я изчисти пред погледа на противников играч.

В 62-ата минута Реал поиска дузпа за нарушение на Тиаго Мендеш срещу Гарет Бейл, който осъществи елегантен пробив отдясно. Уелсецът надбяга Сикейра и опита с технично движение да премине покрай Мендеш, който го закачи с шпагата си около границата на наказателното поле. Бурбалан обаче не наду свирката.

В 70-ата минута Коке беше изключително близо да отбележи страхотен гол от далечно разстояние. Халфът стреля фалцово със силния си десен крак от около 28 метра по диагонала, а кълбото описа странна траектория, за да прелети малко над гредата.

В добавеното време на срещата Реал остана с 10 души на терена, след като втори жълт картон получи Лука Модрич, който фаулира грубо Диего Годин.

Стартовите състави:

Атлетико Мадрид (4-2-3-1): Мигел Моя – Хуанфран, Жоао Миранда, Диего Годин, Гийерме Сикейра – Габи /к/, Тиаго Мендеш – Раул Гарсия (90' – Саул Нигес), Антоан Гризман (73' – Раул Хименес), Коке – Марио Манджукич (85' - Кристиан Родригес)

Треньор: Диего Симеоне

Реал Мадрид (4-3-3): Икер Касияс /к/ - Дани Карвахал, Рафаел Варан, Серхио Рамос, Фабио Коентрао (70' - Марсело) – Лука Модрич, Чаби Алонсо, Тони Кроос (46' – Кристиано Роналдо) – Гарет Бейл, Карим Бензема, Хамес Родригес (65' – Иско)

Треньор: Карло Анчелоти

Главен съдия: Фернандес Бурбалан