Отборът на Реал Мадрид допусна изненадващо поражение от Волфсбург в първия четвъртфинал за Шампионската лига. „Кралете“ инкасираха загуба с 0:2 като гост и така се очертава изключително интригуващ реванш на стадион  „Сантиаго Бернабеу“ на 12 април.

Играчите на Зинедин Зидан се представиха много под очакванията, а един от лидерите на тима Кристиано Роналдо бе неубедителен. Трикратния носител на Златната топка пропиля няколко положения и не успя да демонстрира головия си инстинкт. Португалецът вкара в началото на мача, но голът не бе зачетен заради засада.

Същевременно „вълците“, които играят за първи път в тази фаза от турнира на богатите, се представиха доста добре тактически и след като поведоха с 2:0 още през първата част, закономерно опазиха аванса си до самия финал. Точни за успеха бяха Ерикардо Родригес (от дузпа) и Максимилиан Арнълд.

Реал вкара гол още във втората минута, но попадението на Кристиано Роналдо не бе зачетено поради засада. След четвърт час игра гостите от Мадрид спретнаха чудесна атака. Карим Бензема размина Данте без проблем, излезе сам срещу вратаря, стреля по земя, но вратарят с върха на обувката си изби.

Три минути по-късно Волфсбург излезе напред в резултата. Андре Шюрле тръгна да нанася удар, след което последва съприкосновение с Каземиро, в резултат на което реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Рикардо Родригес, който с отличен удар откри за 1:0.

В 25-ата минута Максимилиан Арнълд получи хубав пас в пеналта от Пинто и разстреля Кейлор Навас за 2:0.

Гарет Бейл преодоля Виериня в 33-ата минута, центрира, но Бензема нанесе удар в страни от вратата.

Зинедин Зидан бе принуден да прави принудителна смяна в 41-ата минута, когато Карим Бензема бе заменен от Хесе. В последната минута на редовното време Бейл стреля от фаул, но над вратата.

В 64-ата минута Андре Шюрле тръгна заплашително към вратата на Реал, а само своевременната намеса на Серхио Рамос предотврати оставане на Шюрле сам срещу Навас.

В 69-ата минута Шюрле получи пас от Енрике при една бърза контраатака за Волфсбург. Бившият играч на Челси, отправи хубав изстрел, който обаче мина над вратата.

Роналдо излезе на нелоша позиция в 73-ата минута, но ударът му мина в страни.

В 86-ата минута Иско центрира към Роналдо, но Беналио излезе и улови.

Ето и стартовите състави:

Волфсбург: Беналио, Родригес, Данте, Налдо, Виериня, Луис Густаво, Гилавоги, Дракслер, Арнълд, Пинто, Андре Шюрле

Реал Мадрид: Навас, Данило, Пепе, Рамос, Марсело, Модрич, Каземиро, Кроос, Бейл, Бензема, Роналдо