Легендата на Реал Мадрид Раул Гонсалес Бланко получи не само легендарната си „седмица“, но и страхотно изпращане от своя роден клуб. Пред пръскащите се по шевовете трибуни на „Сантяго Бернабеу“ бившият испански национал получи толкова очаквания бенефис, в който ролята на съперник за „белия балет“ се падна на настоящия тим на Раул – катарският Ал Сад.

За радост на всички мадридисти легендата се отчете с попадение в полувремето, в което игра за Реал, а двубоят приключи с разгромното 5:0, което бе своеобразно обещание от младата генерация в бяло.

ВИДЕО и СНИМКИ: Гигантът Раул вдъхнови новото кралско поколение с гол в бенефиса си

източник: Снимки: БГНЕС

Преди началото на мача знаменитият голаджия получи заслужен шпалир от клуба, като на зеления килим бяха изложени всички купи, които той е печелил с „кралския“ екип. Настоящият Капитан на Реал Икер Касияс му връчи капитанската лента, докато крал Хуан Карлос също удостои 36-годишния ветеран с почетна награда.

Публиката пък бе подготвила специална хореография в негова чест, като не спря да аплодира всяко негово докосване. С Кристиано Роналдо и останалите звезди до себе си, на Раул не бе му много трудно да стигне няколко голови възможности.

След един-два пропуска, които още повече разпалиха емоциите, желанието на феновете се сбъдна в 23-ата минута. Анхел Ди Мария с акробатичен пас изведе Раул сам срещу вратаря, а завършващият удар с левия крак бе изваян като от най-добрите години на нападателя.

До края на полувремето Ал Сад почти не мина центъра, като само шансът покри гостите, за да се оттеглят с гол пасив. На почивката Раул смени „лагерите“, а в течение на мача на терена за играл се появи новата вълна играчи като Иско, Дани Карвахал, Алваро Мората, Хесе Родригес.

Тъкмо първият от тях удвои резултата в 59-ата минута, след като от десетина метра с глава засече отлично центриране, дошло от десния фланг.

Ал Сад опита да бъде нещо повече от спаринг партньор на именития си съперник и имаше няколко интересни атаки към вратата на влезлият като резерва Диего Лопес. В крайна сметка обаче разликата в класите си пролича към края, когато Хесе бе повален грубо от бранител в наказателното поле. След кратко забавяне, докато се окаже медицинска помощ на младока, Карим Бензема с безкомпромисен удар прати кълбото в горния десен ъгъл за 3:0.

Родригес скоро се върна в игра и и даде израз на радразнението си с два чудесни гола. Първо в 82-ата минута той изненада вратаря с кинжален удар по земята почти от ъгъла на наказателното поле, а пет по-късно се възползва от една отбита топка. Мората се отскубна сам срещу вратаря, който спаси ниския му шут, но кълбото отиде у Родригес, който със завидно хладнокръвие подмина двама съперници и се разписа на празната врата.

Real Madrid 5-0 Al Sadd2013.21.08 by futbolsapiens

Раул удостои последното изпълнение с овации, а след последния съдийски сигнал трудно удържаше сълзите си.