Сакраменто Кингс допусна огромна издънка в НБА при домакинското поражение със 107:108 (27:22 27:23 31:33 22:30) от Финикс Сънс. Александър Везенков остана неизползвана резерва и изгледа мача от пейката. В ротация за Сакраменто влязоха само три от резервите - Девион Мичъл, Трей Лайлс и Алекс Лен, който записа само пет минути. Останалите 7 налични баскетболисти, между които и българският национал, останаха до Браун, без да се събличат по екип.

„Кралете“ водеха през по-голямата част от срещата, като в един момент от третата част авансът им беше 16 точки. Силно представяне на „слънцата“ през последната четвърт допринесе за обрата. Победната точка беше реализирана от Юсуф Нуркич от наказателната линия броени секунди преди финалната сирена. В оставащото време Де'Арън Фокс опита да стреля, но Брадли Бийл му попречи и подпечата победата, въпреки че останаха съмнения за нарушение.

Треньорът Майк Браун през целия двубой се довери едва на осем играчи, а имаше записани 15 в листата за мача. Домантас Сабонис направи поредния си дабъл-дабъл за „кралете“ – 25 точки и 12 борби. Литовецът добави и девет асистенции в актива си. Де'Арън Фокс и Кийгън Мъри вкараха по 23 точки.

Кевин Дюрант се отличи с 28 точки за Финикс, а Девин Букър добави 21. Брадли Бийл вкара 20, а Юсуф Нуркич завърши с дабъл-дабъл – 10 точки и 10 борби.

Загубата остави Сакраменто Кингс на осмото място в Западната Конференция, което дава най-неблагоприятни възможности при участието в баражите за класиране за плейофите. В неделя от 22:30 часа българско време е последният мач на „кралете“ от редовния сезон. Везенков и съотборниците му приемат Портланд Трейл Блейзърс