Отборът на Сакраменто Кингс се върна към победите след двете поредни загуби в НБА. "Кралете" записаха  убедителен успех със 107:77 (29:19, 36:21, 13:24, 29:13) над Бруклин Нетс и все още таят искрица надежда да се доберат до място в плейофите. Българинът Александър Везенков почти не получи шанс за изява в мача, като бе пуснат чак в последните две минути и завърши с нулев актив по всички показатели.

Основна роля за успеха на гостите отново имаше Домантас Сабонис, който записа рекордния си 61-ви дабъл-дабъл от 18 точки и 20 борби. Ди'Арън Фокс бе най-резултатен за Кингс с 20 точки. За домакините пък се отличи Камерън Томас в 21 точки, Трендън Уотфорд добави 16, а Джейлън Уилсън вкара 10.

Срещата започна равностойно, но в един момент Сакраменто вдигна оборотите и успя да отбеелжи девет безответни точки, за да обърне резултата и да поведе с 19:15. След това гостите увеличиха преднината си на десет точки при 27:17, а първата четвърт завърши 29:19.

Силната игра на Сакрамент продължи и през втората четвърт, която завърши при 65:40 след кош със сирената на Ди'Арън Фокс.

Бруклин успя да стопи изоставането си след полувремето, но не достатъчно. "Кралете" продължиха да държат контрола над срещата. В края на частта резултатът бе 78:64 в полза на Кингс. Още в началото на последната част обаче Сакраменто отново превключи на по-бърза скорост и си върна преднината от 20 точки при 86:66.

Александър Везенков се появи в игра две минути и половина преди края на двубоя. Българинът обаче нямаше време да остави какъвто и да е отпечатък в срещата, която завърши при резултат 107:77.

След този успех Сакраменто е с актив от 45 победи и 33 загуби и се намира на 8-ата позиция в Западната конференция. Бруклин пък е с 31 победи и 48 поражения на 11-ото място на Изток.