В контролна среща Ботев Ихтиман тества силите си преди старта на първенството на Югозапад срещу Славия U19. Проверката предложи качествен футбол, а в крайна сметка "белите" спечелиха с 3:2, като гостите пропиляха и дузпа през втората част на мача.

През първата част Славия се оттегли на почивка с комфортна преднина от два гола, но след треньорските указания на почивката Ботев промени играта и бързо върна едно попадение. Когато съумя да упражни натиск към вратата на "белите", Ботев спечели дузпа, която обаче не беше реализирана. Славия се възползва от временната слабост на гостите и нанесе трети удар при една от опасните си атаки.

До края на контролата ихтиманският тим върна едно попадение, но в крайна сметка загуби двубоя. Отлично впечатление с играта си направи Филип Кръстев, който има 12 мача през миналия сезон с екипа на първия отбор на "белите".

Ботев стартира първенството в Югозападната Трета лига с гостуване на Пирин Разлог на 3 август (събота).