Фратрия Варна надигра едноименния тим на Кубрат с 2:0. Отложената среща от петия кръг на Североизточната Трета лига трябваше да се проведе в Кубрат, но лошия терен принуди съперниците да договорят размяна на домакинствата си.

Освен с терена, гостите имаха и кадрови проблеми, което принуди треньора им Ивайло Кирилов да поднови състезателната си кариера на 48 години.

Успехът бе очакван за Фратрия, като Ибрям Ибрям откри резултата още в 6-ата минута, когато реализира с глава след центриране от фал. Половин час по-късно Данило Полонский завърши контраатака с попадение за 2:0.

През втората част варненци създадоха още доста положения, но не стигнаха до трети гол.

Първи в класирането е дубълът на Черно море с 32 точки, следван от Фратрия с 28. Кубрат е последен.