Фулъм успя да победи с 2:0 Уест Хем като гост в мач от 33-ия кръг на Висшата лига. Второто полувреме, а и целият двубой бе белязан от тежък инцидент с играч на "чуковете".

19-годишният Джордж Ърти записа дебют за Уест Хем, влизайки от резервната скамейка в 82-ата минута. Младежът е юноша на тима и това трябваше да е много специален момент за него, но само няколко минути след това той пострада много тежко.

Английският футболист бе отнесен от свой съотборник - Едсон Алварес върхлетя топката и се сблъска с младока. Ърти бе ударен в главата и веднага се видя колко сериозна е ситуацията, като той бе заобиколен от притеснени съотборници, а впоследствие и лекарският екип. В крайна сметка Джордж Ърти бе изведен с носилка и качен в линейка.

След срещата от клуба обявиха, че Джордж Ърти е буден и е болница в Лондон, където ще остане за допълнителни прегледи.