Реал Мадрид прибави още един трофей в богатата си витрина. "Кралете" спечелиха Суперкупата на Европа след победа с 2:0 над Айнтрахт Франкфурт. Дейвид Алаба откри резултата в 37-а минута, Карим Бензема удвои аванса в 65-а минута. Момчетата на Карло Анчелоти тотално контролираха мача и в нито един момент не изглеждаше, че германците ще успеят да се противпоставят.

Gulliver/GettyImages
23 снимки

Двубоят започна с положение пред вратата  на Реал Мадрид. В 14-а минута Дайчи Камада отправи опасен шут, но се намеси умело. Само 3 минути по-късно дойде и голям шанс за "белия балет". След хубава атака отдясно беше намерен Карим Бензема на точката на дузпата. Той продължи за непокрития Винисиус, чийто удар преодоля Трап, но Н'Дика се хвърли и изби  пред голлинията. В 24-а минута Ансгар Кнауф отново принуди Куртоа да показва високата си класа.

39 снимки

Реал нанесе своя удар в 37-ата минута. След бърза контраатака Винисиус отправи мощен удар, който предизвика реакция от Трап. След изпълнения ъглов удар се получи разбъркване, а Алаба успя да отбележи за 1:0. В 41-а минута символичните домакини можеше да удвоят аванса си. Бензема беше намерен в наказателното поле, но ударът му мина встрани.

Десет минути след почивката носителят на Шампионската лига беше близо до нов страхотен гол. След многоходова комбинация топката стигна до Ферлан Менди, чийто центриране беше овладяно от Винисиус, който стреля, но Трап парира умело.

Тоталната доминация продължи и в 61-а минута Каземиро нацели горната греда на вратата на Трап от около 20-на метра. Само 4 минути по-късно нещата станаха необратими за Айнтрахт. Карим Бензема успя да вкара за 2:0 след поредната страхотна атака на момчетата на Карло Анчелоти.

До края на мача Реал контролираше темпото по отличен начин, за да затвори мача без проблеми.

Реал Мадрид - Айнтрахт Франкфурт 2:0

1:0 - Дейвид Алаба (37)

2:0 - Карим Бензема (65)

Ето и съставите на двата тима:

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Милитао, Алаба, Менди, Модрич, Каземиро, Кроос, Валведре, Бензема, Винисиус;

Айнтрахт Франкфурт: Трап, Туре, Тута, Н'Дика, Кнауф, Соу, Роде, Ленц, Линдстрьом, Камада, Боре;