Монако спечели с 2:0 като гост на Брест, за да изпревари съперника си в класирането на Лига 1 и да се изкачи на второто място. Така тимът удължи серията си без загуба до седем мача, въпреки че завърши срещата с девет футболисти.

Монако има 55 точки, две пред Брест и с мач по-малко, докато Лил, който също има мач по-малко, е на точка зад Брест на четвърто място след победата си с 1:0 над Страсбург.

Монако поведе в резултата в 40-ата минута, когато след лошо изчистване на Йонас Мартин топката попадна в Денис Закария, който от границата на наказателното поле стреля в далечния горен ъгъл на вратата на съперника. Гостите удвоиха преднината си три минути след почивката с попадение на Такуми Минамино.

За Монако червени картони получиха Елис Бен Сегир и Уилфрид Синго, но Брест не се възползва от численото си превъзходство и допусна втора поредна загуба.

По-късно Тулуза приема Олимпик Марсилия, а Пари Сен Жермен е домакин на Олимпик Лион./БТА