ПСЖ победи Лион с 4:1 в мач от 30-ия кръг на Лига 1 и направи поредна крачка към титлата. Два гола за успеха на парижани вкара Гонсало Рамош, а веднъж се разписа Лукас Бералдо. Неманя Матич пък си отбеляза автогол. За "хлапетата" точен беше Ърнест Нуама, като всички попадения паднаха през първата част.

Участие в мача не взе Килиан Мбапе. Нападателят остана неизползвана резерва.

С успеха ПСЖ събра 66 точки и е лидер във временното класиране. Лион е осми с 41 точки.

БГНЕС
12 снимки

Срещата започна отлично за домакините. Още в 3-ата минута Брадли Баркола подаде към Марко Асенсио до аутлинията. Испанецът опита центриране, а Неманя Матич да избие топката, но вместо това я прати във вратата си.

ПСЖ стигна до втори гол в 6-ата минута. Баркола продължи топката към Лукас Бералдо след центриране от корнер, а бразилският защитник вкара за 2:0.

Парижани стигнаха до трети гол в 32-ата минута. Ашраф Хакими с чудесно центриране намери Гонсало Рамош в пеналтерията. Португалецът отправи удар в далечния ъгъл и направи преднината на своя отбор класическа.

Пет минути след това гостите върнаха един гол. Ърнест Нуама получи пред наказателното поле, намери коридор за стрелба и със силен удар не остави шансове на Донарума за 3:1.

В 42-ата минута ПСЖ вкара четвърти гол. Домакините подеха страхота атака. Уорън Заир-Емери напредна с топката и подаде към Марко Асенсио отляво. Испанецът пусна страхотен пас към Гонсало Рамош, който засече във вратата за 4:1.

През второто полувреме гостите пропуснаха две отлични възможности да намалят изоставането си. Първо в 63-ата минута Максенс Какере не успя да преодолее Донарума. В 76-ата минута Гифт Орбан преодоля двама защитници и се озова фронтално срещу италианския страж, който обаче се намеси блестящо.

В 83-ата минута Донарума отново се отличи със спасяване след удар на Мама Балде.

ПСЖ - Лион 4:1

1:0 Неманя Матич (3-автогол)

2:0 Лукас Бералдо (6)

3:0 Гонсало Рамош (32)

3:1 Ърнест Нуама (37)

4:1 Гонсало Рамош (42)

ПСЖ: Донарума, Хакими, Бералдо, Маркиньос, Данило, Заир-Емери, Витиня, Асенсио, Баркола, Рамош, Коло Муани

Лион: Лопеш, Чалета-Цар, О`Брайън, Шерки, Какере, Бенрама, Енрике, Матич, Мейтланд-Найлс, Лаказет, Нуама