Манчестър Сити осъществи зрелищен обрат от 0:2 до 3:2, за да победи Байерн Мюнхен в контролна среща, която се игра на „Хард Рок Стейдиъм“ в Маями.

Двамата треньори заложиха на доста експериментални състави, но се ограничиха в смените, които направиха през второто полувреме, което позволи на мача да стане много интересен.

Шабани изведе Байерн Мюнхен напред в резултата с гол в 15-та минута след асистенция на Рафиня.

Баварците удвоиха своята преднина с попадение на Ариен Робен в 24-та минута.

Рияд Марез получи контузия и бе сменен още в 28-та минута от Бернардо Силва.

Именно Бернардо Силва намали изоставането на Манчестър Сити в заключителните секунди на първото полувреме.

Нмеча изравни резултата в 51-та минута.

Манчестър Сити вкара трети гол в 70-та минута чрез Бернардо Силва. Португалецът реализира второто си попадение в контролата след асистенция на Бернабе.

Байерн: 26. Свен Улрай – 13. Рафиня (46‘ – 22. Гнабри), 34. Ричардс, 27. Алаба, 33. Майер – 10. Робен, 37. Шабани, 28. Вил (75‘ – 16. Йохансон), 29. Коман – 7. Рибери (85‘ – 31. Зила) – 2. Вагнер (75‘ – 40. Зиркзее)

Манчестър Сити: 1. Браво – 77. Хъмфрис, 50. Гарсия Мартрет, 14. Лапорт (67‘ – 81. Гомес), 35. Зинченко – 74. Болтън (66‘ - 82. Бернабе), 39. Луис, 47. Фодън (85‘ – 73. Гаре) – 26. Марез (28‘ – 20. Бернардо Силва), 43. Нмеча, 55. Диас (67‘ – 38. Харисън)