Градско дерби между мадридските съперници Атлетико и Реал се очертава на осминафиналите в турнира за Купата на краля, след като днес бе изтеглен жребият за 1/16-финалите.

Барселона е в същия поток и може да се изправи срещу победителя от мадридското дерби още на четвъртфиналите.

Съперниците на трите големи в Испания преди да кръстосат шпаги, обаче са леки, което предполага леко класиране напред.

На 1/16-финалите Реал ще се изправи срещу третодивизионния Корнея, от същата дивизия е също съперникът на Атлетико – Оспиталет, както и този на Барса – Уеска.

Силно представящият се в първенството досега Валенсия пък получи елитен съперник за Купата на 1/16-финалите в лицето на Райо Валекано. „Прилепите“, заедно със Севиля и Атлетик Билбао, обаче са в долната част на схемата, което ще им спести сблъсъци с някой от голямата тройка Реал-Барса-Атлетико преди финала.

Двубоите от 1/16-финалите ще се играят на 3 и 17 декември /в по две срещи/.