Реал Мадрид се изравни по точки с лидера Атлетик Билбао след петия кръг в испанското първенство, след като победи с 1:0 като гост Севиля.

Единствения гол в мача реализира Карим Бензема в 64-тата минута. Французинът получи чудесно центриране от Дани Карвахал и с глава прониза вратата на Севиля.

До края Севиля опита да изравни и в 88-мата минута дори стигна до гол, но той бе отменен заради засада на Чичарито.

В седмата минута Тони Кроос намери добре Карим Бензема, който стреля с глава над напречната греда. В 35-ата минута на двубоя Еден Азар стреля опасно, но Вацлик беше на мястото си. Четири минути по-късно удар на Карвахал затрудни вратаря на домакините, но отново гол нямаше.

През втората част попадението на Бензема направи разликата.

С победата Реал събра 11 точки, колкото има и лидерът Атлетик Билбао. Севиля е на пето място с 10 пункта.