Реал Мадрид спечели с 2:0 срещу Осасуна в междинния кръг на Ла Лига. Бразилците Винисиус и Родриго донесоха трите точки за Белия балет.

Тимът на Зинеди поведе в 36-ата минута. Винисиус стреля фалцово от 20 метра, топката се отклони крака на Навас и това затрудни вратаря Рубен, който не успя да реагира - 1:0. Домакините трябваше да чакат до 72-ата минута, когато Родриго с превъзходен удар прати топката в долния десен ъгъл за 2:0.

Реал вкара и трети гол между двете попадения, но той не бе зачетен след намеса на ВАР. В 58-ата минута Лука Йович прати топката в мрежата на гостите, но видеоповтопението показа, че е имало засада.

Преди почивката Йович и Тони Кроос пропуснаха да вкарат от удобни позиции, а играчите на Осасуна така и не намериха верния път към вратата на Ареола. И през второто полувреме футболистите на Реал бяха по-добрият тим и създадоха повече напрежение пред противниковата врата.

РЕАЛ МАДРИД - ОСАСУНА 2:0

РЕАЛ МАДРИД: Алфонс Ареола, Серхио Рамос, Начо Фернандес, Алваро Одриосола, Едер Милитао, Тони Кроос, Каземиро, Лукас Васкес, Федерико Валверде, Винисиус Жуниор, Лука Йович
Треньор Зинедин Зидан

ОСАСУНА: Рубен Мартинес, Лийо, Первис Еступинан, Факундо Ронкалия, Раул Навас, Рубен Гарсия, Фран Мерида, Йон Монкайола, Брендън, Марк Кардона, Роберто Ибанес