Един-единствен гол, вкаран почти от засада, донесе победа с 1 :0 за Реал Мадрид срещу Еспаньол и три ценни точки за еврошампиона. Двубоят бе от петия кръг на испанската Ла Лига и Реал събра 13 точки за първата позиция във временното класиране, преди и Барса да изиграе своя мач от кръга.

Еспаньол пък е на шестото място със 7 пункта.

Попадението падна в 41-ата минута, но първо не бе зачетено заради засада, после реферът Матеу Лаос поиска преглед на ситуацията с ВАР и се оказа, че Марко Асенсио не е бил в позиция офсайд и голът бе зачетен. Ситуацията обаче бе много тънка и трудна за преценка.

Еспаньол обаче не се отказа да търси нещо от този мач на "Бернабеу", игран пред  67 658 зрители на стадион Сантяго Бернабеу  в Мадрид.

Реал започна да си играе с огъня и в 65-ата минута само напречната греда спаси вратата на Реал, пазена този път от белгиеца Куртоа при удара на Борха Иглесиас.

В 73-ата минута се стигна и до великолепно спасяване на Диего Лопес при удар на Серхио Рамос.

До края нито Реал, нито Еспаньол стигнаха до гол и мачът приключи 1:0 за "Белия балет".