Реал Мадрид изпусна победата в градското дерби срещу Атлетико в самия край на звездния сблъсък от 31-ия кръг на Ла Лига. „Кралете“ водеха в резултата до 85-ата минута, когато Антоан Гризман се разписа и фиксира крайното 1:1. Този резултат дава шанс на Барселона да държи под още по-голямо напрежение лидера в класирането, тъй като дистанцията на Реал при равен брой изиграни мачове е само 3 точки.

Домакинските фенове на „Бернабеу“ изтръпнаха доста сериозно още в 3-ата минута на мача. Коке центрира по перфектен начин отляво по атаката, като намери Саул Нигес при далечната греда. Това, което спаси Реал, бе, че последният не успя да направи достатъчно чист контакт с глава по топката, която излезе в аут.

„Лос бланкос“ показаха зъбите си в 13-ата минута, когато Ян Облак направи чудесно спясаване. Кристиано Роналдо едва получи пролука към вратата и натисна спусъка от над 20 метра. Словенският вратар на Алетико парира шута, който иначе влизаше в долния му десен ъгъл.

В 27-ата минута Реал изплете впечатляваща атака. Бензема и Роналдо размениха подавания в наказателното поле, а португалецът получи пряка видимост към вратата. Тупалката си я биваше, а същото се отнасяше и за намесата с една ръка на Облак. Само 2 минути по-късно ситуацията беше още по-критична, като Кристиано пак бе изпуснат да стреля, а Стефан Савич изчисти пред голлинията.

Натискът на домакините продължи и в 31-ата минута някак си Реал все още не водеше. Тогава Бейл нанесе много фин изстрел с глава, на който Облак отново съумя да отговори.

След паузата събитията не се промениха особено и „кралете“ можеха да поведат още в 48-ата минута. Роналдо този път влезе в ролята на асистент, като намери напълно непокрит Бензема на метри пред вратата. Бензема беше длъжен да отбележи, но вместо това предизвика поредното спасяване на Облак.

Словенският страж капитулира чак в 52-ата минута, когато не можеше да стори нищо при изстрела на Пепе. Саул Нигес игра с ръка на около 30-ина метра от наказателното си поле, а Тони Кроос центрира по перфектен начин от преки свободен удар. Пепе беше оставен без опека на около 7-8 метра от вратата и с глава засече много прецизно в долния ляв ъгъл – 1:0.

Въпреки попадението домакините не се отказаха да атакуват. В 55-ата Бейл намери по чудесен начин Дани Карвахал, а десният бек реши да опита късмета си от дистанция, без да улучи вратата.

В 59-ата минута Атлетико получи неочакван подарък, от който не можа да се възползва. Грешка в отбраната на Реал позволи на Фернандо Торес да се измъкне сам срещу вратата. Вратарят Кейлор Навас се прояви чудесно, като напусна наказателното си поле и пресрещна чисто нападателя.

След тази ситуация домакините лека-полека започнаха да затварят мача. Хората на Зинедин Зидан все така изглеждаха по-добрият тим, но Атлетико удари тъкмо тогава. Пет минути преди края Анхел Кореа пусна пас като по конец за Гризман, който излезе очи в очи с Навас и този път прошка нямаше с шут в долния ляв ъгъл – 1:1.

Равенството означава, че Реал остана на върха в Примера дивисион със 72 точки, като има аванс от 3 пункта пред Барселона. Атлетико е трети в подреждането с 62 на сметката си.