Реал Мадрид записа петнадесета победа през сезона, след като в двубой от 23-ия кръг на Ла Лига надигра Осасуна като гост с 4:1.

Срещата започна трудно за „белите", които инкасираха попадение в 14-та минута. Точен за Осасуна беше Унай Гарсия. Футболистите на Зинедин Зидан обаче бързо се опомниха и още то почивката обърнаха резултата в своя полза. Иско и Серхио Рамос се разписаха, съответно в 33-ата и 38-ата минути.

През второто полувреме интригата се запази до последните минути, но по подобие на първата част столичани реализираха два гола в края. Лукас Васкес покачи на 3:1 в 84-та минута след пас на Бензема, а продължението на срещата резервата Лука Йович напомни за себе си с втория си гол през сезона.

Реал Мадрид в лидер в класирането с 52 точки, с шест повече от втория Барселона, който довечера гостува на Бетис в последна среща от кръга. Осасуна пък е на 12-то място с 28 точки, на 10 от опасната зона.