Отборът на Реал Сосиедад постигна убедителна победа с 3:1 като гост на Еспаньол във втори двубой от неделната програма на 5-тия кръг на Ла Лига. На два пъти точен за баските беше Вилиам Жозе, съответно в 18-та и 34-та минути, като едно попадение добави и Александър Исак. За домакините попадението дойде след автогол на Хосеба Залдуа.

Гостуващия тим на Сосиедад напълно контролираше събитията през първата част в Барселона, като резултатът беше открит още в 18-та минута. След бърза контраатака крилото Микел Оярзабал изведе Жозе на перфектна стрелкова позиция и нападателят не сбърка сам срещу вратаря на Еспаньол Диего Лопес.

Второто попадение не закъсня твърде много. В 34-та минута, след нова светкавична контраатака на баските, лявото крило Порту преодоля стража Лопес и подаде за Жозе, който на празна врата нямаше никакви проблеми да направи резултаат 2:0.

През втората част домакините поизравниха играта и логично стигнаха до намаляване на изоставането си. След хубав пробив отдясно на вратата на Сосиедад топката беше пратена успоредно на гол линията на гостите, където бранителят Залдуа си заби топката в собствената врата за 2:1.

Само 4 минути по-късно обаче интригата беше окончателно убита. Нова контраатака, която изведе нападателят на баския тим Александър Исак сам срещу Диего Лопес. Таранът не сбърка, за да направи резултата 3:1.

По този начин Реал Сосиедад записа 3-та победа от първите 5 мача през настоящия сезон и заема третата позиция с общо 10 пункта в актива си. Еспаньол пък остава на незавидното 18-то място с едва 1 победа през сезона и само 4 точки събрани.