Шампионът на Испания Реал Мадрид постигна неочаквано трудна победа над опашкаря Елче с 2:1 у дома в мач от 27-ия кръг на Ла Лига. Дани Калво даде преднина на гостите, но Карим Бензема отново доказа колко фундаментален играч за своя отбор е, вкарвайки два гола за пълния обрат в срещата.

С този успех "кралския клуб" се върна на победния път след двете поредни равенства срещу Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид. Възпитаниците на Зинедин Зидан събраха 57 точки, докато Елче остава 17-ти, на ръба на опасната зона.

В шестата минута Каземиро първи застраши една от двете врати в срещата с удар от двайсетина метра, но над вратата.

13 минути след това Феде Валверде получи неочакван подарък, след като Бараган се свлече на земята, получавайки контузия. Уругваецът обаче не се възползва по най-добрия начин от ситуацията и шутът му по земя прелетя встрани от дясната греда.

В 27-ата минута Иско стреля с десния крак фронтално, но в ръцете на Бадия.

6 минути по-късно Реал подхвана контраатака по десния фланг, Винисиус напредна и пусна в центъра към непокрития Бензема, чийто удар обаче профуча вдясно от очертанията.

В края на полувремето топката бе центрирана от дясното крило към Иско, той продължи пътя ѝ в пеналтерията към Винисиус, но той не успя да я стигне, тъй като се озова на земята, ала претенциите му наказателен удар не бяха уважени.

В 48-ата минута Бензема овладя в наказателното поле на далечната греда подаване от Менди, но французинът намери външната част на мрежата, след като се обърна с лице към вратата.

10 минути след това Елче стигна до най-доброто си положение в мача. Карийо засече пас в наказателното поле, но Куртоа парира с една ръка, паднал на земята.

В 61-ата минута след изпълнение на ъглов удар от Тете Моренте Варан изпусна Дани Калво, който се извиси, удари горната греда, но коженото кълбо все пак влезе зад Куртоа, минавайки голлинията - 0:1.

В 69-ата минута Кроос изпълни свободен удар, намирайки Каземиро в наказателното поле, но изстрелът с глава на бразилеца отиде в аут.

4 минути по-късно "кралския клуб" изпълни късо корнер, Модрич завъртя фирмено топката от левия фланг, Бензема надскочи Бойе в наказателното и прониза Едгар Бадия за 1:1.

В 78-ата минута Каземиро намери отлично коженото кълбо от дъгата, но прекаленият фалц я изпрати вляво от гредата.

В 83-ата минута Каземиро се отбукна от опеката си и изпревари във въздуха Сифуентес, но опитът му за гол отиде над вратата.

В 89-ата минута Модрич чукна късо към свободния Начо през дъгата, който стреля с левия крак, но право в Бадия.

В продължението на срещата двойно подаване в наказателното между Родриго и Бензема завърши по брилянтен начин, след като бразилецът сложи коженото кълбо на гърдите на френския стрелец, който овладя по перфектен начин и простреля за втори път днес Бадия с диагонален удар в левия ъгъл - 2:1.

Реал Мадрид (4-2-3-1): 1. Тибо Куртоа, 6. Начо Фернандес , 4. Серхио Рамос (Родриго 62'), 5. Рафаел Варан, 23. Ферлан Менди, 14. Карлос Енрике - Каземиро, 15. Федерико Валверде (Кроос 62'), 22. Франсиско Аларкон - Иско (Модрич 62'), 17. Лукас Васкес, 9. Карим Бензема, 20. Винисиус Жуниор (Азар 75')

Резерви: 13. Андрей Лунин, 26. Диего Алтубе, 3. Едер Милитао, 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич, 7. Еден Азар, 11. Марко Асенсио, 25. Родриго, 34. Дуро

Старши треньор: Зинедин Зидан

Елче (4-4-2): 13. Едгар Бадия, 4. Марконе, 5. Гонсало Верду, 9. Лукас Бойе (Мфулу 75'), 11. Тете Моренте (Хосан 75'), 12. Дани Калво, 14. Раул Гути (Гонзалес 87'), 16. Фидел (Хосема 87'), 19. А. Бараган (Сифуентес 36'), 21. Гуидо Карийо, 25. Мохика

Резерви: 1. Газанига, 45. Луис Андреу, 2. Диего Гонзалес, 6. Нуке Мфулу, 7. Нино, 8. Виктор Родригес, 10. Пере Мийа, 15. Луисми, 17. Хосан, 18. Х. Паласиос, 23. Сифуентес, 24. Хосема

Старши треньор: Фран Ескриба

Стадион: "Алфредо ди Стефано"

Главен съдия: Хорхе Фигероа