Треньорът на Реал Мадрид - Карло Анчелоти, остана доволен от победата с 2:0 над Валенсия. Той обаче имаше и поводи за притеснение, след като Карим Бензема и Едер Милитао напуснаха принудително заради контузии. Италианският специалист, за когото мачът с "прилепите" бе мач №850 в треньорската му кариера, коментира състоянието на двамата.

"Справихме се добре. Истината е, че се намираме в добър период. През първото полувреме не бяхме убедителни, но това е нормално. През втората част съперникът намали интензитета в играта си и ние се възползвахме. Относно контузиите, тази на Милитао изглежда по-сериозна от тази на Бензема. Проблемът на Карим е лек, но Милитао със сигурност няма да играе в неделя срещу Майорка.

БТА / BTA
47 снимки

Отборът е солиден, а освен това имаме футболисти с невероятна индивидуална класа. Когато действаме солидно, това ни дава предимство. Запазването на "сухи" мрежи е много важно. Когато имаме стабилност в защита, ще имаме и успехи", заяви Анчелоти.