Барселона победи Реал Мадрид с 1:0 като гост в първи полуфинален мач за Купата на краля. Единственото попадение на "Сантиаго Бернабеу" падна в 26-ата минута, когато Едер Милитао порази собствената си врата.

Двата отбора изиграха блед за стандартите си мач, в който сериозни голови положения нямаше. Каталунците можеше да вземат и по-сериозна преднина, но в 72-ата минута удар на Франк Кесие от средна дистанция срещна крака на Ансу Фати, вместо да се озове във вратата. Реал Мадрид от своя страна владееше повече топката, но възпитаниците на Карло Анчелоти така и не отправиха точен удар във вратата на Марк-Андре тер Стеген. "Белите" не се възползваха и от факта, че гостите бяха без четирима от своите титуляри - Роберт Левандовски, Педри, Усман Дембеле и Андреас Кристенсен.

Реваншът на "Камп Ноу" е на 5 април. Победителят ще се изправи срещу Атлетик Билбао или Осасуна в спор за трофея.

Gulliver/GettyImages
44 снимки

Двубоят започна вихрено и още в 30-ата секунда Реал можеше да открие резултата. Дани Карвахал пусна извеждащ пас за Лука Модрич отдясно. Хърватинът нахлу в наказателното поле и потърси близкия ъгъл, но топката профуча покрай гредата. В 7-ата минута Винисиус проби отляво, навлезе в наказателното поле, но ударът му беше безкрайно неточен.

В 12-ата минута "кралете" подеха поредна опасна атака. Едуардо Камавинга намери Винисиус отляво, а бразилецът центрира към Карим Бензема на далечната греда. Нападателят овладя на гърди и прати топката във вратата. Французинът обаче беше в положение на засада и попадението беше отменено. Домакините продължиха да са по-актиният отбор и шут на Бензема излезе в корнер след рикошет в Маркос Алонсо.

Реал продължи да играе по-добре, но стигна до два корнера, с които не затрудни Тер Стеген. В 24-ата минута Винисиус получи жълт картон, след като задържа Френки де Йонг в центъра на терена, хвана го за гушата, след което го свали на терена.

Минута по-късно Барселона стигна до гол. Гави отне топката от Карвахал отдясно и намери Феран Торес. Нападателят пусна страхотен пас към Франк Кеси и го изведе сам срещу Тибо Куртоа. Котдивоарецът отправи удар, който вратарят изби, но топката се удари в крака на Едер Милитао и влезе във вратата. Първоначално попадението беше отменено заради засада, но ВАР поправи решението и голът беше признат.

В 33-ата минута Лука Модрич отправи удар от далечна дистанция, но над вратата. Малко след това Гави напредна отдясно и отправи остро центриране, но двама играчи на каталунците не успяха да засечат топката. В 41-ата минута Тони Кроос видя непокрития Карвахал на далечната греда и отправи марково центриране отляво, което крайният защитник отигра от въздуха, но ударът му мина над вратата. Минута след това Тер Стеген боксира центриране отляво. Топката се озова в Кроос, който отправи удар от около 20 метра, но стражът на "лос кулес" не се затрудни.

Втората част започна с по-активни действия на Реал Мадрид. В 49-ата минута Феде Валверде проби отдясно в наказателното поле и потърси Винисиус около точката за изпълнение на дузпа. Бразилецът отправи удар, но след рикошет топката мина покрай вратата. Малко след това Камавинга шутира от около 20-25 метра, но далеч от целта.

БГНЕС
59 снимки

В 58-ата минута Тер Стеген в последния момент успя да избие с една ръка остро центриране отляво на Винисиус, който търсеше Бензема. Десетина минути по-късно Карло Анчелоти предприе офанзивна смяна и Родриго заменя Начо. Отговорът на Шави беше Ансу Фати за сметка на Рафиня.

В 72-ата минута Барселона пропусна страхотен шанс да удвои аванса си. Феран получи отляво, справи се с Камавинга и намери оставения непокрит Кесие в наказателното поле. Халфът отправи удар, който сякаш влизаше във вратата, но топката срещна крака на Ансу Фати.

В 78-ата минута Жул Кунде изчисти центриране в наказателното поле, при което Феран пое топката с рамо. "Белите" поискаха дузпа, но ВАР прегледа ситуацията и съдията даде сигнал играта да продължи. Секунди след това шут на резервата Орелиен Чуамени мина над вратата. В 90-ата минута коварен шут на Родриго от границата на наказателното поле профуча покрай вратата.

Реал Мадрид - Барселона 0:1

0:1 Едер Милитао (26-автогол)

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа, 2. Дани Карвахал, 3. Едер Милитао, 6. Начо Фернандес, 8. Тони Кроос, 9. Карим Бензема /к/, 10. Лука Модрич, 12. Едуардо Камавинга, 15. Федерико Валверде, 20. Винисиус, 22. Антонио Рюдигер

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген, 4. Роналд Араухо, 5. Серхио Бускетс /к/, 6. Гави, 11. Феран Торес, 17. Маркос Алонсо, 19. Франк Кесие, 21. Френки де Йонг, 22. Рафиня, 23. Жул Кунде, 28. Алехандро Балде