Нападателите на Реал Мадрид Кристиано Роналдо и Карим Бензема имат по един отбелязан гол след изиграването на първите 12 кръга от новия сезон в Ла Лига. Това ги прави едно от най-слабите нападение в топ първенствата на Европа. Само нападателното дуо на Беневенто има по-малко отбелязани попадения от тях двамата. Играчите на Беневенто – Йемело и Кода общо са отбелязали 1 гол.

Показателите на Роналдо и Бензема са доказателство, че двамата се намират в криза. На този етап през миналия сезон двамата бяха вкарали вече 12 попадения. Португалецът имаше на сметката си осем попадения в испанското първенство, а французинът четири.

Двамата никога до този момент, откакто играят заедно не бяха падали под границата от 10 гола след изиграването на първите 12 кръга.

Любопитна подробност е, че единствените голове на Роналдо и Бензема от началото на испанското първенство бяха отбелязани при победата с 2:1 срещу Хетафе от осмия кръг. Френският нападател реализира първия гол във вратата на съперника в 39-та минута, а Роналдо отбеляза победното попадение в 85-та минута.

Бензема не е вкарвал гол вече 283 минути, докато Кристиано не е поразявал противниковата врата 365 минути.

Кристиано Роналдо се намира в най-слабата си форма

Роналдо и Бензема имат най-слабите показатели в историята на Реал Мадрид. За последно нападатели на „кралете“ са имали подобни слаби резултати през сезон 1942/43 (Алонсо и Ботея имат общо три отбелязани попадения) и 1984/85 (Сантияна и Бутрагеньо имат общо три вкарани гола).