С прекъсване от 20 минути, заради безредици и без победител, приключи дербито на Мадрид в Ла Лига. Атлетико Ареал завършиха 1:1 на „Метрополитано“ в мач от 8-ия кръг.

В мач номер 500 за Антоан Гризман в шампионата, резултатът откри Едер Милитао в средата на втората част. Бившият вратар на Атлетико Тибо Куртоа провокира феновете и предмети като запалки и найлонова торбичка с неясно съдържание полетяха в неговата посока.

Главни действащи лица бяха крайни привърженици на домакините с черни качулки, които бяха заплашили, че ще се появят на мача маскирани, за да обиждат Винисиус и да създават безредици без да бъдат разпознати.

След като Диего Симеоне и футболистите на клуба не успяха да успокоят положението, съдията прекъсна мача. Близо 20 минути по-късно, срещата беше подновена, а в добавеното време появили се от скамейката Анхел Корея изравни.