Гарет Бейл отново пое глътка въздух. С попадението си в 8-ата минута срещу Уеска на "Алкорас" уелсецът прекъсна головата си суша от 802 минути и 40 шута към вратите на съперниците в Ла Лига.

Бейл остана без попадение срещу тимовете на Атлетик Билбао, Севиля, Атлетико Мадрид, Алавес, Леванте, Барселона, Валядолид, Селта, Ейбар и Валенсия. Последното попадение на играча в испанския шампионат бе при успеха над Леганес с 4:1 в началото на септември.

Това бе най-тежката серия без гол за крилото в първенството на Испания, откакто е в Реал Мадрид. Той се присъедини към тима от Тотнъм през 2013 г. за 101 млн. евро.

Попаденията на Бейл с екипа на "белите"  вече са 95. Той има още 55 асистенции в 208 мача. Бейл е спечелил цели 13 титли с тима на Реал Мадрид, сред които 4 Шампионски лиги.

Има главна роля при победите на Атлетико Мадрид през 2014 г. (4:1, вкарва 1 гол) в Лисабон и Ливърпул през 2018 г. (3:1, вкарва 2 гола) в Киев във финалите на най-голямата клубна надпревара в Европа.