Реал Мадрид разгроми Селта с 5:2 в мач от четвъртия кръг на Ла Лига. Това беше и завръщане на „лос бланкос“ на обновения „Сантяго Бернабеу“. С победата си тимът на Карло Анчелоти поведе в класирането с актив от десет точки.

Gulliver/GettyImages
8 снимки

Изненадващо гостите поведоха с гол на Санти Мина още в четвъртата минута, но 20 по-късно Карим Бензема се възползва от асистенция на Феде Валверде и изравни.

В 31-ата минута Селта за втори път поведе с гол на Франко Серви, но отново Карим Бензема възстанови равенството с попадение в самото началото на второто полувреме.

В 54-ата минута французинът влезе и в ролята на асистент, подавайки на Винисиус за пълния обрат.

Малко преди края на двубоя появилият се като резерва Едуардо Камавинга дебютира с попадение за Реал Мадрид, покачвайки резултата в полза на тима си.

Три минути преди края на срещата Карим Бензема оформи своя хеттрик, с което оформи и крайния резултат.