Стадион „Сантяго Бернабеу“ може да носи на Реал Мадрид повече от 300 милиона евро годишно. Според испанското издание Marca, през сезон 2023/24 стадионът е донесъл общо 307 милиона евро за мадридчани, като тази сума включва приходи в дните на мачовете, както и приходи от турове и други събития.
Средно клубът печели по 10 милиона евро на мач - през миналия сезон Реал Мадрид изигра 25 мача на "Бернабеу", като общите приходи възлизат на 248 милиона евро. Трябва да се отбележи, че преди това Реал Мадрид отмени концерти от октомври до март заради оплаквания от нивото на шум.
Клубът се готви да отвори и бар-ресторант под покрива на стадиона.
Очаква се „Сантяго Бернабеу“ да генерира 354 милиона евро за Реал Мадрид до края на сезон 2024/25, което представлява 29% от общите очаквани приходи на клуба, които ще бъдат в размер на 1,127 милиарда евро.
Увеличението на приходите трябва да дойде от завишената посещаемост, по-високите цени на билетите и увеличените VIP приходи, които клубът в момента оценява на 83 милиона евро.
Коментирай