Реал Мадрид победи Кадис с 3:0 в мач от 31-ия кръг на Ла Лига и се изравни на върха в Ла Лига с Атлетико Мадрид. Кралският клуб откри чрез Карим Бензема (28) от дузпа, а четири минути по-късно Алваро Одриосола удвои. Пет минути преди края на първото полувреме французинът с втория си гол в мача направи резултата класически, което се оказа достатъчно за победата.

С победата Реал Мадрид се изравни на върха в Ла Лига с Атлетико Мадрид. Двата тима имат актив от 70 точки, но по-късно днес на "дюшекчиите" има предстои двубой с Уеска. От своя страна Кадис е на 13-ата позиция с 36.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

Първата възможност в мача се откри пред гостите. Антонио Бланко нанесе изстрел от дистанция, който срещна тялото на Фали и профуча покрай десния страничен стълб. След последвалият ъглов удар не последва нищщо опасно пред вратата на Йеремиа Ледесма.

Домакините отговориха в ответната атака, когато Йенс Йонсон нанесе плътен изстрел в наказателното поле, но топката премина покрай десния страничен стълб.

В 12-ата минута Хайро Гонзалес нанесе изстрел от границата на наказателното поле, но Тибо Куртоа внимаваше и улови.

Двата тима често променяха ролите си във владението на топката. В 21-ата минута Марсело и Родриго комбинираха отлично на границата на наказателното поле, след което последният нанесе изстрел, но той бе блокиран от защитник на Кадис.

В 28-ата минута Реал Мадрид получи правото да изпълни дузпа, след като Винисиус бе фаулиран от Исак Карселан. Главният съдия Антонио Матеу Лаос прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка. Зад топката застана Карим Бензема и с изстрел в долния десен ъгъл откри резултата.

След четири минути "лос бланкос" удвоиха преднината си. Карим Бензема получи в наказателното поле, след което центрира отлично на далечната греда, където Алваро Одриосола с глава удвои преднината на тима си.

Кралският клуб продължи да притиска съперника си и в 38-ата минута бе близо и до трети гол. Карим Бензема свали великолепно с глава към нахлуващия на скорост Каземиро. Бразилецът достигна до топката и стреля, но над вратата.

В 40-ата минута Реал Мадрид направи резултата класически. След продължителна атака и серия от разбърквания в наказателното поле на домакините, Каземиро достигна до топката. Бразилецът центрира към Карим Бензема, който с глава реализира трети гол във вратата на Йеремиа Ледесма.

Домакините стартираха агресивно втората част, но опит за атрактивен изстрел на Иван Шапонич бе уловен без проблем от Тибо Куртоа.

В 53-ата минута гостите получиха фаул на добра стрелкова позиция. Карим Бензема застана зад топката, но изстрелът му премина над вратата. В следващите минути двата тима продължиха да действат във високо темпо, но липсваха головите положения пред една от двете врати.

В 75-ата минута влезлият като резерва Мариано Диас бе изведен зад гърба на защитата. Нападателят преодоля елегантно вратаря Йеремиа Ледесма, след което направи непростим пропуск, пращайки топката извън очертанията на вратата, въпреки че след това главният съдия Антонио Матеу Лаос вдигна високо ръката си и отсъди засада.

Десет минути по-късно Иско продължи към Родриго. Бразилецът овладя елегантно и нанесе изстрел от границата на наказателното поле, но топката премина покрай левия страничен стълб. В заключителните минути на двубоя Иско центрира остро от фаул в наказателното поле, където Едер Милитао стреля отблизо, но прати топката покрай левия страничен стълб. Последното действие бе пред вратата на Реал Мадрид. Рубен Собрино стреля отблизо, но право в ръцете на Тибо Куртоа.

КАДИС - РЕАЛ М 0:3

0:1 Бензема 29'

0:2 Одриосола 33'

0:3 Бензема 40'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

КАДИС: Йеремиа Ледесма, Исаак Карселан, Фали, Маркос Мауро, Алфонсо Еспино, Хосе Мари, Йенс Йонсон, Хайро Гонзалес, Салви, Рубен Собрино, Алваро Негредо

Треньор: Алваро Сервера

РЕАЛ М: Тибо Куртоа, Начо, Рафаел Варан, Едер Милитао, Антонио Бланко, Каземиро,, Алваро Одриосола, Марсело, Родриго, Винисиус, Карим Бензема

Треньор: Зинедин Зидан