Тимът на Реал Сарагоса загуби от Реал Мадрид с 0:4 в среща от 1/8 финалите за Купата на Краля в Испания. Резултатът бе открит от Рафаел Варан в шестата минута. В 32-ата минута Лукас Васкес удвои, а през втората част Винисиус Жуниор покачи на 3:0 в 72-ата, в 79-ата минута резервата Карим Бензема оформи крайния резултат. Тимът на Зинедин Зидан не остави съмнения кой бе по-добрият тим на терена и заслужено се поздрави с победата. Това бе по-специален мач и за бразилеца Марсело, който записа своя мач №500 за Реал.

Така "белият балет" ще влезе с високо самочувствие в дербито с Атлетико, което предстои в събота на "Сантяго Бернабеу".

Още от самото начало на срещата столичани опитаха да контролират темпото и реално с първата си опасна атака поведоха в резултата. Това се случи в шестата минута, когато Рафаел Варан откри. Тони Кроос изпълни късо един корнер и комбинира с Дани Каравахал, който върна топката за германеца. След това Кроос центрира успоредно на голлинията и в наказателното поле, където няколко футболисти серацминаха с топката, включително и вратаря на на домакините Алваро Ратон. На далечната греда обаче Варан бе оставен сам и без проблеми успя да засече от непосредствена близост - 1:0. Стиуацията при гола бе разгледена и със системата ВАР, но попадението остана.

Домакините се посъбудиха след изтичането на 20-ата минута, като изпълниха два корнера и опитаха да обстрелват вратата на Алфонс Ареола, но защита в "зелено" успяваше да се справи с набезите на Сарагоса.

Звездата на домакините Шинджи Кагава отправимного хубав удар в 23-ата минута, но Ареола успя майсторски да избие над гредата.

В 26-ата минута Федерико Валверде получи топката на границата на наказателното поле, но уругваецът не успя да уцели по най-добрия начин топката и тя премина встрани от вратата.

Гостите успяха да убият интригата още в 32-ата минута, когато резултатът стана 0:2. Тони Кроос успя да намери нахлуващия в наказателното поле Лукас Васкес, който пое топката и отправи топовен изстрел и прати топката неспасяемо в горния ляв гъл на Ратон.

В 38-ата минута Винисиус Джуниор опита удар от границата на пеналтерията, но право в ръцете на вратаря.

Първите 15-тина минути на втората част не предложиха нищо интересно. Чак в 60-ата минута Джеймс Игбекеме опита удар от границата на наказателното поле, но премина близо до дясната греда на Ареола.

Три минути по-късно Кагана овладя подаване на ръба на пеналтерията и стреля, но топката прелетя опасно близо над напречната греда.

В 68-ата минута капитанът Серихо Рамос получи разтежение и беше заменен от Начо Фернандес.

Реал направи резултата класически в 72-ата минута. Винисиус Джуниор проби добре отляво, след което навлезе добре навътре и комбинира с Хамес Родригес, който върна топката за бразилеца. Винисиус изкочи зад защитата на домакините и технично копна топката в далечния удар.

След попадението старши треньорът на Реал Зинедин Зидан направи двойна промяна и включи в игра Брахим Диас, Карим Бензема на местата Винисиус и Лук Йович.

В 78-ата резервата на Сарагоса Луис Суарес беше изведен сам срещу Ареола и стреля ниско, но френският страж успя да избие с крак.

Само минута по-късно "белият балет" стигна до ново попадение. Даниел Карвахал центрира остро успоредно на голлинията и Карим Бензема успя да засече - 0:4.

В 85-ата минута Бензема опита удар от границата на наказателното поле, но встрани.

РЕАЛ САРАГОСА – РЕАЛ МАДРИД 0:4

0:1 Рафаел Варан 6'

0:2 Лукас Васкес 32'

0:3 Винисиус Джуниор 72'

0:4 Карим Бензема 79'

Стартови състави на двата отбора:

РЕАЛ САРАГОСА (4-4-2): 13. Алваро Ратон – 22. Жулиан Делмас, 20. Симоне Грипо (к), 18 Пичу Атиенца, 27. Енрике Клементе – 23. Шинджи Кагава, 12. Джеймс Игбекеме, 16. Иниго Егуарас, 9. Алберто Соро – 7. Мигел Линарес, 8. Андре Перейра

Старши треньор: Виктор Фернандес

РЕАЛ МАДРИД (4-3-3): 1. Алфонс Ареола – 12. Марсело, 4. Серихо Рамос (к), 5. Рафаел Варан, 2. Даниел Карвахал – 16. Хамес Родригес, 15. Федерико Валверде, 8. Тони Кроос, 25. Винисиус Джуниор, 18. Лука Йович, 17. Лукас Васкес