Реал Мадрид и Осасуна не излъчиха победител, завършвайки при при резултат 0:0 в мач от 11-ия кръг на Лига. Гостите дори бяха близо до победата, но изстрел на Йон Монкайола срещна гредата. Домакините не показаха, че се намират във възход след победата в Ел Класико над Барселона и не успяха да достигнат до победата.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Въпреки равенството Реал Мадрид остава на върха в Ла Лига с актив от 21 точки, колкото имат Севиля, Бетис и Реал Сосиедад. От своя страна Осасуна продължава с отличното си представяне и се намира на шестата позиция с две точки по-малко.

Домакините стартираха агресивно и от първите секунди успяха да овладеят контрола на топката. "Белият балет" контролираше действията на терена и се опитваше да преодолее сгъстената защита на гостите.

Възпитаниците на Карло Анчелоти продължиха с активната си игра и в 12-ата минута Винисиус центрира в наказателното поле, след което защитник на гостите изчисти в ъглов удар.

Четири минути по-късно Карим Бензема стреля от добра позиция от пряк свободен удар, но французинът прати топката над напречната греда.

В 20-ата минута гостите имаха добра възможност за попадение, но Хави Мартинес не намери целта, стреляйки с глава покрай десния страничен стълб.

Две минути по-късно Едуардо Камавинга получи на отлична позиция и отправи изстрел, който премина встрани от вратата.

Малко след това Дани Карвахал поолучи отлична възможност да открие резултата, но опитът му да реализира не бе успешен и прати топката в трибуните.

В 31-ата минута дойде и най-добрата възможност за Реал Мадрид. Винисиус отправи плътен изстрел в левия ъгъл, който бе решително избит от Серхио Ерера.

Пет минут по-късно Кике Гарсия стреля с глава над напречната греда след центриране от ъглов удар. Домакините отговориха с далечен изстрел на Тони Кроос, който попадна в ръцете на вратаря на гостите.

В 38-ата минута Унай Гарсия овладя пред наказателното поле на домакините и мигновено нанесе изстрел, пращайки топката над вратата.

Три минути преди края на първото полувреме Едуардо Камавинга се възползва от центриране в наказателното поле, но прати топката над напречната греда.

В началото на втората част Осасуна имаше отлична възможност да открие резултата, след като тимът на Ягоба Арасате организира скоростна контраатака и Йон Монкайола стреля в близкия ъгъл, но топката срещна гредата, след което Дани Карвахал изчисти в ъглов удар.

Малко след това Тони Кроос отправи опасен изстрел от границата на наказателното поле, който премина покрай десния страничен стълб. Половин час преди края на двубоя Карим Бензема се освободи чудесно в наказателното поле, след което отправи изстрел в близкия ъгъл, след което топката облиза напречната греда.

Кралският клуб продължи да притиска съперника си, но домакините не успяваха да стигнат до така желаното голово положение пред вратата на Серхио Ерера. От своя страна гостите заложиха на опасни контраатаки, които на няколко пъти застрашиха защитата на домакините.

В 80-ата минута Тони Кроос стреля от дистанция, пращайки топката покрай десния страничен стълб.

Реал Мадрид опитваше по всякакъв начин да преодолее добре подредената защита на Осасуна и две минути преди края на редовното време Марсело нахлу в наказателното поле и отправи диагонален изстрел, който не намери целта. Това бе и последната по-сериозна опасност пред една от двете врати.

РЕАЛ М - ОСАСУНА 0:0

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

РЕАЛ М: Тибо Куртоа, Дани Карвахал, Едер Милитао, Давид Алаба, Ферлан Менди, Каземиро, Тони Кроос, Едуардо Камавинга, Марко Асенсио, Винисиус, Карим Бензема

Треньор: Карло Анчелоти

ОСАСУНА: Серхио Ерера, Начо Видал, Унай Гарсия, Давид Гарсия, Хуан Круз, Йон Монкайола, Лукас Торо, Хави Мартинес, Мануел Санчес, Чими Авила, Кике Гарсия

Треньор: Ягоба Арасате

Гл. съдия: Сесар Сото Градо

Стадион: „Сантяго Бернабеу“, Мадрид