Капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос се очаква да се завърне в игра още през следващата седмица в домакинството на Малага от 13-ия кръг на Ла Лига на „Сантиаго Бернабеу“.

Рамос със сигурност ще пропусне предстоящия мач от груповата фаза на Шампионската лига срещу АПОЕЛ Никозия.

31-годишният футболист е със счупен нос, след като бе изритан в лицето от Лука Ернандес в 35-та минута на дербито между Атлетико Мадрид и Реал Мадрид (0:0) на „Уанда Метрополитана“. Съдията Фернандес Борбалан не свири дузпа за „белия балет“. Рамос доигра полувремето с тампони в носа, но след това бе сменен.

За момента лекарският екип на Реал Мадрид и Рамос са преценили, че футболистът няма да се оперира, а ще играе с маска.

Той ще играе с предпазна маска, както в мача срещу Малага, така и в двубоя срещу Атлетик Билбао. След това ще бъде обсъдено дали Рамос ще се оперира или ще продължи да играе с маска.

Рамос: Бих кървил хиляди пъти за тази емблема и тази фланелка

През 2007 година носът на Рамос също бе счупен. На 7 март 2007 година той получи много тежък удар от Рой Макай по време на мач от Шампионската лига срещу Байерн Мюнхен. Тогава той се оперира едва след края на сезона, тъй като изпитваше дихателни проблеми.