Реал Мадрид бе много близо до това да разочарова отново феновете си. Тимът на Зинедин Зидан стигна до много трудна победа над Бетис в мач от третия кръг на Примера дивисион. „Белия балет” се наложи с 3:2 като гост, но след като допуснаха обрат н резултата, „кралете” на свой ред трябваше да правят такъв, за да се поздравят с първия си успех за новия сезон. В първия си мач Реал направи безлично 0:0 срещу Сосиедад.

Франциско Валверде даде преднина на гостите с точен удар в 14-ата минута, но само в рамките на 120 секунди футболистите на Бетис направиха немислимото и стигнаха до пълен обрат до 2:1.

Gulliver/GettyImages
26 снимки

От 35-ата до 37-ата минути, домакините реализираха два гола, дело на Аиса Манди и Уилям Карвальо.

В началото на второто полувреме последва натиск от гостите, който доведе до автогол във вратата на Бетис. Нещастието да реализира в собствената си врата имаше Емерсон само три минути след подновяването на играта. Малко по-късно през втората част Емерсон получи  директен червен картон, с който до голяма степен предреши крайния победител в срещата.

Победата за Реал осигури Серхио Рамос, който вкара от дузпа осем минути преди края.