Отборът на Реал Мадрид се наложи с 2:0 над Ейбар в мач от 29-и кръг на испанската Ла Лига. Головете за "белите" бяха дело на Марко Асенсио и Карим Бензема, а резултатът можеше да бъде и по-разгромен, но цели три попадения на домакините бяха отменени.

Домакините стартираха с агресия и в рамките на първите 10 минути имаха цели три възможности за откриване на резултата. В шестата минута Карим Бензема се отчете с попадение, което обаче бе отменено заради засада.

Малко по-късно Каземиро се свлече на земята, а всичките му съотборници наобиколиха съдията и изявиха претенции за дузпа. В крайна сметка Диас де Мера реши да провери ситуацията с помощта на ВАР, след което даде знак, че дузпа няма и играта продължи.

Последва почти съвършен свободен удар на Марко Асенсио, но топката се удари в напречната греда. В 37-ата минута отново той изпрати топката в мрежата на Ейбар, но попадението му бе отменено заради засада след преглед с ВАР.

В края на първата част испанският национал все пак записа името си сред голмайсторите и след две отменени попадения "белите" излязоха напред в резултата.

Gulliver/Getty Images
11 снимки

Второто полувреме започна както завърши първото - с блясък от Асенсио, който можеше да удвои аванса на своя тим, но този пт Дмитрович се справи перфектно и отрази.

В 71-ата минута Каземиро също отбеляза, но и неговото попадение бе отменено заради засада. Само две минути по-късно Карим Бензема успокои своя отбор с второ попадение във вратата на Дмитрович.

Реал Мадрид Ейбар

източник: sofascore.com

Така "Кралския клуб" събра 63 точки и измести Барселона от втората позиция в класирането, въпреки че каталунците все още са с мач по-малко. Ейбар пък остава предпоследен с едва 23 точки.

Реал Мадрид - Ейбар   КР 2:0
1:0 Марко Асенсио 41'
2:0 Карим Бензема 73'

СЪСТАВИТЕ:

Реал Мадрид: 1. Куртоа, 3. Милиато, 6. Начо, 23. Менди, 17. Лукас, 14. Каземиро, 10. Модрич, 12. Марсело, 22. Иско, 9. Бензема, 11. Асенсио

Треньор: Зинедин Зидан

Ейбар: 1. Дмитрович, 22. Посо, 4. Оливейра, 23. Арбия, 11. Рафа, 6. Алварес, 8. Диоп, 19. Гарсия, 21. Леон, 17. Кике, 25. Салватиера

Треньор: Хосе Мендилибар

Съдия: И. Диас де Мера, Испания