Реал Мадрид не се затрудни и победи Селта с 4:0 в мач от 28-ия кръг в Ла Лига.

Попаденията за "лос бланкос" започнаха в 21-ата минута, когато се разписа Винисиус.

"Лос бланкос" контролираха срещата, но втори гол падна чак в 80-ата минута, когато вратарят Висенте Гуаита си вкара автогол.

Осем минути по-късно автогол си вкара и Карлос Домингес, който прати топката в собствената си врата след центриране на Винисиус.

В добавеното време големият талант Арда Гюлер съшо се разписа, като това бе първи негов гол с бялата фланелка.

В класирането Реал Мадрид вече има 69 точки и остава лидер. Селта пък запазва 17-ата позиция с 24 пункта и е на 2 точки от зоната на изпадащите.

Gulliver/GettyImages
12 снимки

Срещата започна с домакински натиск, а Рафа Бенитес бе подредил футболистите си в две линии от 5 футболисти в защита и 4 в средата на терена. Странд Ларсен пък имаше тежката здача да води атаката сам.

В 4-ата минута Родриго опита с дрибъл да пробие към вратата, но в последния момент Страфелд посегна и изби в корнер.

Три минути по-късно Лука Модрич изпълни ъглов удар и сложи топката на главата на Едуардо Камавинга. Френският талант насочи своя удар с глава точно под гредата, но Висенте Гуаита реагира и спаси с една ръка.

В ответната атака гостите стигнаха до първия си изстрел в мача. Оскар Мингеса намери Ларсен, който отклони за Ману Санчес. Левият краен бранител шутира, но в аут.

В 21-ата минута Реал Мадрид откри резултата! Отново Лука Модрич изпълни перфектен ъглов удар, а Антонио Рюдигер стреля мощно към вратата. Гуаита спаси, но топката стигна до Винисиус. Последва нов удар, който стражът отново отрази, но от третия опит бразилецът бутна топката в мрежата - 1:0.

Десет минути преди почивката защитата на Селта допусна груба грешка. Винисиус открадна топката и изведе Родриго, който моментално пробва да реализира, но вратарят се бе позиционирал добре.

Малко след това Яго Аспас получи пас на границата на наказателното поле, но шутът му не затрудни Андрий Лунин.

Малко след старта на втората част Лукас Васкес пробва да се разпише от дистанция, но не успя да намери целта.

С изтичането на час игра "кралете" създадоха още един добър шанс. Винисиус комбинира с Браим Диас в наказателното поле. Техничният футболист пое топката и веднага стреля, но насочи изстрела право в Гуаита.

Пет минути по-късно стражът на Селта отново защити вратата си, този път след хубаво изпълнение на Родриго.

В 80-ата минута Реал Мадрид удвои преднината си! Защитата на Селта за пореден път се пропука при корнер. Лука Модрич центрира, а Антонио Рюдигер засече топката. Тя се удари в напречната греда, след което се чукна в гърба на Гуаита и попадна зад голлинията.

Осем минути по-късно гостите си вкараха още един автогол. Този път Винисиус центрира, а Карлос Домингес прати топката в собствената си врата.

В добавеното време се стигна и до още един гол. Този път футболистите на Карло Анчелоти изпълниха бързо свободен удар, като Себаьос изведе Арда Гюлер. Младокът премина покрай вратаря и прати топката в мрежата. Това се оказа и дебютен негов гол с бялата фланелка.

FT Реал Мадрид - Селта 4:0

1:0 Винисиус Жуниор 21'

2:0 Висенте Гуаита (автогол) 80'

3:0 Карлос Домингес (автогол) 88'

4:0 Арда Гюлер 90'+4'

Стартови състави:

Реал Мадрид: 13. Лунин, 17. Васкес, 22. Рюдигер, 6. Начо (К), 23. Менди, 15. Валверде, 12. Камавинга, 10. Модрич, 21. Браим, 11. Родриго, 7. Винисиус

Треньор: Карло Анчелоти

Селта: 25. Гуаита, 23. Санчес, 4. Нунес, 2. Старфелт, 22. Манкиьо, 17. Бамба, 14. Де Ла Торе, 8. Белтран, 3. Мингеса, 18. Ларсен, 10. Аспас (К)