Кризата в Реал Мадрид продължава, след като в осмия кръг на Примера отборът загуби от Алавес с 0:1 и вече няма победа в четвърти пореден мач. Ману Гарсия се разписа в последната минута на двубоя и донесе трите точки на домакините.

Бензема създаде първото опасно положение пред съперниковата врата още в 9-ата минута, но не сполучи да се разпише. До десетата минута на двубоя Реал беше отправил 5 удара към вратата на съперника, срещу нито един за Алавес.

Реал Мадрид владееше топката продължително време, но така и не съумя да открие резултата през първата част.

През второто полувреме Диас се появи на мястото на Бензема и освежи играта на Реал. В 60-ата минута на срещата вече ударите бяха 9:2 в полза на Реал, но нямаше резултат от всичко това.

В добавеното време Гарсия се разписа и донесе 3-те точки в полза на Алавес. След този успех Алавес се настани на третото място с актив от 14 точки, колкото има и втория Реал, но е с по-лоша голова разлика.