Отборът на Атлетик Билбао допусна домакинско поражение от актуалния шампион Реал Мадрид с минималното 0:1 в двубой от предпоследния 37-и кръг в испанската Ла Лига. Единственото попадение отбеляза Начо Фернандес в 68-ата минута.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

И двата тима не изиграха най-красивия мач, като чистите ситуации, особено през първата част, не бяха в изобилие. През второто полувреме "лос бланкос" натиснаха и успяха да стигнат до така важното попадание, които ги оставя в борбата за титлата с Атлетико Мадрид.

Реал остават на втората позиция с актив от 81 точки, с две по-малко от "дюшекчиите", които стигнаха до късен обрат в домакинството си на Осасуна с 2:1. В последния кръг "кралете" приемат Виляреал, докато Атлети гостува на Валядолид. За "баските" сезонът отдавна се доиграва, като те заемат деветото място с 46 точки.

КЛАСИРАНЕ В ЛА ЛИГА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Срещата стартира в спокойно темпо, като ситуациите липсваха в първите двайсетина минути.

В 27-ата минута Джон Морсийо игра с ръка в наказателното си поле, но съдията Антонио Матуе Лаос прибягна до системата и ВАР и реши, че няма основания да отсъди наказателен удар.

Четири минути след това Карим Бензема и Йерай Алварес паднаха в същото наказателно поле след борба за топката, а съдията отново не видя предпоставки за наказателен удар.

В 39-ата минута Винисиу Жуниор опита да изведе Родриго, но вратарят Унай Симон излезе и улови топката.

Четири минути по-късно Алекс Беренгер стреля директно от пряк свободен удар, но топката прелетя покрай вратата.

В 48-ата минута Едер Милитао стреля с глава след центриране от корнер, но неточно.

Пет минути след началото на втората част Джон Морсийо засече центриране в наказателното поле, но Тибо Куртоа спаси.

В 57-ата минута Лука Модрич шутира опасно по тревата извън наказателното си поле към долния десен ъгъл на Симон, който се разтегна максимално и изби в корнер.

Четири минути след това Каземиро засече с глава центриране от ългов удар, но топката разтресе напречната греда.

Реал успя обаче да излезе напред в резултата в 68-ата минута. Тогава гостите разиграха късо ъглов удар, топката стигна до Каземиро, който центрира към Начо, а защитникът отбеляза за 1:0. Ситуацията беше разгледана със системата ВАР, след като пасът премина покрай Бензема, който беше в засада. Нападателят обаче бе в пасивна позиция попадението бе зачетено.

В 83-ата минута Атлетик Билабо беше много близо до изравняването, след като две резерви комбинираха. Унай Лопес центрира в наказателното поле, където Мигел Весга стреля с глава, но топката прелетя на сантиметри от дясната греда на Куртоа.

В 89-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като резервата Раул Гарсия си изкара директен червен картон, най-вероятно заради реплики към съдията. Любопитното е, че той беше изгонен и в предишния шампионатен мач между двата тима.

До края на двубоя Реал удържа крехкия си аванс и ще се бори с Атлетико за титлата и в последния 38-и кръг следващата седмица.

FT | АТЛЕТИК БИЛБАО – РЕАЛ МАДРИД 0:1

0:1 Начо Фернандес 68'

Жълти картон: Алекс Беренгер (Атлетик Билбао) 14'

Червен картон: Раул Гарсия (Атлетик Билбао) 89'

Стартови състави на двата отбора:

АТЛЕТИК БИЛБАО (4-4-2): 1. Унай Симон – 18. Оскар де Маркос, 5. Йерай Алварес, 4. Иниго Мартинес, 24. Микел Баленсиага – 12. Алекс Беренгер, 14. Дани Гарсия, 27. Унай Венседор, 2. Жон Морсийо – 9. Иняки Уилямс, 16. Ойхан Сансет

Старши треньор: Марселино

РЕАЛ МАДРИД (4-3-3): 1. Тибо Куртоа – 35. Мигел Гутиерес, 6. Начо Фернандес, 3. Едер Милитао, 19. Алваро Одриосола – 10. Лука Модрич, 14. Каземиро, 15. Федерико Валверде – 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема, 25. Родриго

Старши треньор: Зинедин Зидан