Реал Мадрид победи Атлетик Билбао с 1:0 в отложен мач от 9-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение за "лос бланконс" бе дело на Карим Бензема малко преди края на първото полувреме.

Gulliver/GettyImages
14 снимки

По този начин мадридчани увеличиха преднината си на върха и вече имат 36 точки, със седем повече от втория Атлетико Мадрид. В същото време Атлетик Билбао е осми с 20 точки.

Домакините стартираха агресивно двубоят и притиснаха съперника си. В 7-ата минута Карим Бензема отправи опасен изстрел в средата, който бе отразе решително от Унай Симон.

Пет минути по-късно вратарят на гостите още веднъж предотврати опаност, след като се намеси след изстрел на Карим Бензема.

В следващите минути гостите опитаха да отговорят на предизвикателството, но изстрел на Икер Мунаин от пряк свободен удар бе блокиран. В 19-ата минута Иняки Уилямс влезе на скорост в наказателното поле, но си поведе топката с ръка и това не остана незабелязано от рефера Исидро Ескудеро. Скоро след това груба грешка на Едер Милитао позволи на звездата на баските да изскочи на голова позиция, но той не се възползва.

В 27-ата минута Атлетик Билбао бе близо до изравнителното попадение, но Тибо Куртоа отрази изстрел в наказателното поле на Раул Гарсия. Шест минути преди края на първото полувреме Унай Симон отново се намеси решитеолно след опасен изстрел на Тони Кроос.

В 40-ата минута Реал Мадрид откри резултата. Маркос Асенсио стреля от границата на наказатеолното поле, след ковто последва намеса на вратаря на гостите. Лука Модрич достигна първи до топката и опита изстрел, но той се превърна в пас към Карим Бензема, който отблизо реализира.

Гостите стартираха агресивно второто полувреме, след като в 47-ата минута Ойер Сарага отправи опасен изстрел, но топката премина покрай десния страничен стълб. Домакините отговориха с удар на Тони Кроос от въздуха, който премина покрай левия страничен стълб.

В 60-ата минута баските имаха добра възможност да възстановят равенството, но изстрелът на Раул Гарсия бе блокиран от защитник на домакините.

"Лос Бланкос" продължиха да бъдат по-активният тим и поритиснаха съперника си, но това не водеше до опасности пред Унай Симон. В 76-ата минута Ойхан Сансет нахлу в наказателното поле и стреля в долния ляв ъгъл, но Тибо Куртоа избо с великолепно спасяване.

Пет минути преди края на двубоя отново бе близо до изравнителното попадение, след като Мигел Висга достигна до добра възможност, но защитник на домакините изби пред голлинията. До края на двубоя нямаше повече опасности и домакините спечелиха трите точки.

РЕАЛ М - АТЛЕТИК Б 1:0

1:0 Карим Безема 40'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

РЕАЛ М: Тибо Куртоа, Лукас Васкес, Едер Милитао, Давид Алаба, Ферлан Менди, Каземиро, Тони Кроос, Лука Модрич, Маркос Асенсио, Винисиус, Карим Бензема
Треньор: Карло Анчелоти

АТЛЕТИК Б: Унай Симон, Иниго Лекуе, Унай Нунес, Йерай Алварес, Микел Баленсиага, Дани Гарсия, Унай Венседор, Ойер Сарага, Икер Мунаин, Раул Гарсия, Иняки Уилямс
Треньор: Марселино

Гл. съдия: Исидро Диас де Мера Ескудерос

Стадион: „Сантяго Бернабеу“, Мадрид