Винисиус продължава да дава най-доброто за Реал Мадрид, който убедително води в класирането в Примера дивисион.

В неделя столичани се наложиха лесно с 4:0 у дома срещу Селта Виго. Бразилският национал реализира първото попадение във вратата на галисийците и е с основна заслуга за поредното силно представяне на "белите".

"Започнахме по изключителен начин. Пресирахме още от първата минута на мача. Това винаги прави разликата. Когато правим преса, феновете ни подкрепят още повече и тогава става много трудно за съперника.

Щастлив съм. Винаги опитвам да дам най-доброто, което мога. Най-хубавата част от сезона предстои. Искам да продължим по същия начин. Радвам се, че се справяме добре", заяви Винисиус пред клубната телевизия на Реал Мадрид.

23-годишният бразилски нападател има 16 гола във всички турнири през настоящата кампания.