Реал Мадрид направи пълен обрат срещу Ювентус в мач от приятелския турнир International Champions Cup, който се игра във Вашингтон (САЩ). „Бианконерите“, които са отвъдокеанското си турне без голямата си звезда и бивш нападател на Кралския клуб, Кристиано Роналдо, поведоха след автогол на Даниел Карвахал в началото. Две попадения на Марко Асенсио и едно на Гарет Бейл обаче обърнаха нещата в полза европейския клубен шампион.

Това бе първи успех за момчетата на Жулен Лопетеги в предсезонната подготовка.

„Старата госпожа“ започна добре и в 12-ата минута при центриране на Жоао Кансело, Дани Карахал направи несполучлив опит да изчисти и засече в собствената си мрежа.

Инкасираното попадение доведе до активизация в „белите“ редици и в 28-ата минута Иско отправи опасен изстрел, който обаче не намери целта.

В края на първата част Гарет Бейл се възползва от грешка в отбраната на италианския гранд. В 39-ата минута уелсецът успя да си поведе добре и с прецизен удар с левия крак изравни.

През вторите 45 минути двамата наставници Жулен Лопетеги и Масимилиано Алегри извършиха куп промени, а „лос бланкос“ упражниха натиск и с дава бързи гола пречупиха опонента си.

Първо в 47-ата минута страхотна комбинация между Винисиус и Марко Асенсио бе увенчана с гола. Асенсио овладя около средата на терена и пусна наляво към Винисиус, който наближавайки наказателното поле, върна към полузащитника, а той оформи 2:1.

Второто си попадение 22-годишният халфът на испанския гранд наниза в 56-ата минута. При подаване на Лукас отдясно, Асенсио успя да си поведе в пеналта и в сетния миг, когато Войчех Счесни излезе да скъси дистанцията, мушна топката в мрежата за 3:1.

До края на двубоя по-чистите положения бяха в полза на италианския шампион, но резултатът остана непроменен.

Следващата проверка на европейския клубен шампион е срещу Рома на 8 август. Ювентус, на свой ред, приключи с контролите и се прибира в Италия.