Реал Мадрид победи Рома с 2:1 в последния мач и на двата отбора преди началото на сезона. Срещата в Ню Джърси бе част от Интернешънъл Чемпиънс Къп.

"Белия балет" реши всичко в двубоя още в първите 15 минути. Марко Асенсио откри реултата след 120 секунди игра и пас на Гарет Бейл, а след четвърт час самият Бейл удвои след асистенция на Дани Карвахал.

Оттам насетне Реал умело контролираше случващото се на терена, а пресата на Рома определено не затрудняваше европейските шампиони. Много често мадричани затрудняваха съперника и с дълги топки към нападателите си.

"Джалоросите" все пак реализираха гол 10 минути преди края на мача чрез Кевин Строотман, но до края не направиха достатъчно, за да стигнат до изравняване.