Тотнъм постигна минимална победа с 1:0 над Милан в престижния летен турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп. Единственият гол в мача отбеляза Жорж-Кевин Нкуду в началото на второто полувреме. Резултатът може би донякъде трябва да притесни тифозите на „росонерите”, тъй като именно италианците заложиха на голяма част от основните си състезтели, докато „шпорите” направиха доста експерименти  със състава си.

С оглед този факт не бе чудно, че Милан започна мача по-настървено. Още в 9-ата минута Патрик Кутроне вкара топката във вратата на Мишел Ворм, като голът бе отменен заради очевидното нарушение на нападателя срещу 18-годишния бранител Тимъти Ейома. В 14-ата минута отново Кутроне беше в центъра на събитията, като сантиметри не му стигнаха да засече добро центриране на Сусо от десния фланг.

В 21-ата минута Франк Кесие от Милан получи шанс да обстрелва по диагонала от границата на наказателното поле след лошо изчистена от Дейвинсон Санчес топка. Ударът на котдивоарецът излезе  доста несполучлив и отлетя над гредата.

Пет минути по-късно играчите на „росонерите” сами си поиграха с огъня. Вратарят Пепе Рейна задържа ненужно топката, а когато комбинира с Алесио Романьоли, Люк Амос долетя и с отнемането отправи изстрел, който премина на сантиметри покрай зейналата врата.

В 27-ата Мишел Ворм бе призован да се намесва решително. Милан разигра страхотно през центъра, а накрая Сусо получи отдясно в наказателното поле. Испанецът центрира перфектно за налитащия от втора линия Кутроне, чийто мощен удар с глава бе отразен с вещина от холандския страж на Тотнъм.

В 32-ата „росонерите” показаха поредната си отлична комбинация, като Сусо намери Кеси на метър вътре в наказателното поле. Африканецът първо укроти, а после опита техничен удар по тревата към долния десен ъгъл, преминал на сантиметри покрай страничната греда.

Още в самото начало на второто полувреме Тотнъм откри след безобразен пас на Давиде Калабрия в собствената половина. Италианецът опита да подава по ширината на терена, като го стори твърде слабо. Нкуду пое топката отляво, напредна уверено и с впечатляващ изстрел в горния десен ъгъл опъна мрежата – 1:0.

Почти веднага Милан отговори с два последователни силни шута от дистанция, дело на Чалханоглу и Кесие. И в двата случая третият страж на „шприте” Пауло Гацанига беше на висота. В 54-ата минута пряк свободен удар на Чалханоглу  прелетя на по-малко от метър встрани от десния стълб.

До края на мача Нкуду имаше нов шанс да отбележи, след като пак Калабрия върна неразчетено топката към вратаря Антонио Донарума. Малкият ъгъл спрямо вратата обаче спомогна на стража да парира шута на французина.

Съставите:

Тотнъм (4-4-2): Мишел Ворм (46’ – Пауло Гацанига) – Кайл Уокър-Питърс, Дейвинсон Санчес (90+2’ – Камерън Картър-Викърс), Тимъти Ейома, Антони Георгиу (76’ – Бен Дейвис) – Люк Амос, Оливър Скип, Джордж Марш (77’ – Серж Орие), Жорж-Кевин Нкуду – Фернандо Йоренте (63’ – Хьон-Мин Сон), Лукас Моура (63’ – Кристиан Ериксен)

Милан (4-3-3): Пепе Рейна (46’ – Антонио Донарума) – Иняцио Абате (69’ – Лука Антонели), Матео Мусакио, Алесио Романьоли, Давиде Калабрия – Франк Кесие, Мануел Локатели, Хакан Чалханоглу (78’ – Хосе Маури) – Сусо (46’- Ален Халилович), Патрик Кутроне (78’ – Франк Цаджут), Фабио Борини (70’ – Никола Калинич)