Отборите на Байер Леверкузен, Рома и Бенфика записаха победи в първите мачове от 1/4-финалите в Лига Европа.

Байер Леверкузен записа 42-и пореден мач без загуба във всички надпревари. "Аспирините" победиха Уест Хем с 2:0, за да постигнат 7-и пореден успех. От самото начало тимът на Шаби Алонсо водеше играта и отправи 33 удара, но до попадение не се стигна до 82-та минута.

Милан прие Рома в първата им среща на европейската сцена. След малко повече от 15 минути игра, Джанлука Манчини откри резултата за "вълците". Защитникът на Рома отбеляза 6-ото си попадение от началото на сезона и второто в Лига Европа. Това се оказа и единствения гол в срещата.

След като миналата година отпадна на крачка от полуфинала на Шампионската лига, сега Бенфика е дори по-близо, но в Лига Европа. Отборът си осигури минимален аванс при победата с 2:1 над Марсилия в Лисабон. Реваншите са на 18 април.