Реал Мадрид и Челси завършиха 1:1 в първи ½-финал от Шампионската лига, игран в испанската столица. Попаденията бяха дело на Кристиан Пулишич и Карим Бензема.

Първото полувреме бе изключително зрелищно, с множество положения, в което паднаха и двете попадения. Освен тях лондончани създадоха още куп положения, но не съумяха да стигнат до правилния път към вратата. „Кралския клуб“ от своя страна удари греда чрез своя централен нападател Бензема.

Втората част оборотите драстично спаднаха предвид натрупаната умора у двата състава, а ударите към Тибо Куртоа и Едуар Менди бяха дефицит и това запази резултата до последния съдийски сигнал.

Така „сините“ изковаха малко, но ценно предимство за реванша в Лондон след 8 дни, където нулево равенство ще им е достатъчно за класиране на финала в Истанбул.

Началните 5 минути не предложиха никакви опасности пред двете врати. В тези моменти Челси действаше по-прибрано и изчакваше своите моменти на контраатака, но домакините предпочитаха да не се втурват веднага в необмислени и прибързани ходове.

В 10-ата минута Маунт направи дрибъл от над 30 метра, центрира към Пулишич, който продължи с глава към непокрития в малкото наказателно поле Вернер, но изстрелът от непосредствена близост на германеца бе спасен по великолепен начин от Куртоа.

По-активните действия от гостите дадоха резултат в 14-ата минута, когато Пулишич овладя дълго подаване от центъра, дело на Рюдигер, американецът финтира излезлия напред Куртоа и опъна мрежата за 0:1.

Едва в 23-ата минута "кралския клуб" стигна до първия си удар в двубоя. Карим Бензема напредна фронтално и стреля с десния крак по въздух, но топката срещна левия страничен стълб. В ответната атака Канте се озова на десния фланг и пусна късо към Пулишич, който мигновено продължи към Чилуел, но шутът на англичанина профуча встрани от лявата греда.

Отговорът на Мадрид обаче не закъсня. Кроос изпълни късо ъглов удар, подавайки към Модрич. Той продължи към Марсело, който изсипа топката в пеналтерията, където на далечната греда Каземиро продължи с глава към Милитао, а той отклони за Бензема и стрелецът на "лос бланкос" прониза безпомощния Менди със странична ножица.

В 41-ата минута Вернер напредна по дясното крило след индивидуална акция и опита късмета си, насочвайки коженото кълбо към близкия ъгъл, ала в аут.

9 минути по-късно Бензема потърси фалцово горния ляв ъгъл, но мерникът му изневери.

В 79-ата минута Хаким Зиеш изпълни пряк свободен удар, търсейки левия ъгъл, но той не затрудни Куртоа, който улови без проблеми.