Реал Мадрид направи втора поредна издънка в Шампионската лига, след като завърши 2:2 у дома с Брюж. В първия кръг Белия балет падна с 0:3 от ПСЖ. Гостите от Белгия вкараха два гола преди почивката чрез Емануел Денис (9, 39), Рамос (55) и Каземиро (85) донесоха точката на Реал през втората част. Гостите завършиха мача с 10 души, след като в 84-ата минута за втори жълт картон бе изгонен Вормер.

Двубоят бе ръководен от българска съдийска бригада - Георги Кабаков, Мартин Маргаритов, Диян Вълков и четвъртият рефер Станислав Тодоров. В две ключови ситуации - при първите голове на Брюж и Реал сънародниците ни получиха помощ от ВАР.

Брюж поведе в 9-ата минута, но голът беше зачетен минута по-късно. Пърси Тау проби отляво и пусна успореден пас към Емануел Денис, който с помощта и на късмета прати топката във вратата на Реал Мадрид. Радостта на гостите бързо бе охладена от вдигнатия флаг за засада на Диян Вълков, но след консултация с ВАР голът бе зачетен и играчите на Брюж отново се усмихнаха.

Футболистите на Реал Мадрид реагираха на предизвикателството с няколко опасни атаки, в основата на които бе Тони Кроос.

В 21-ата минута Лука Модрич получи хубаво подаване от Даниел Карвахал на границата на наказателното поле и  опита да преодолее вратаря с удар в ъгъла, но топката премина покрай дясната греда. Последва опасен удар с глава на Рафаел Варан в 30-ата минута, който бе спасен с вещина от вратаря на Брюж. Стражът на Реал Мадрид Тибо Куртоа паказа класа в 35-ата минута, когато отрази шут на Пърси Тау. Минута по-късно Тони Кроос отклони майсторски топката, но не порази целта.

Изненадващо втори студен душ заля Белия балет в 39-ата минута. Емануел Денис (Клуб Брюж) използва грешка на домакините и от границата на наказателното поле направи за втори път безпомощен врататаря Куртоа.

Секунди преди почивката отново Тони Кроос опита да притесни вратаря на гостите Симон Миньоле, топката премина встрани от дясната греда.
На почивката треньорът на Реал Мадрид Зинедин Зидан направи две смени - Ареола замени на вратата Куртоа, а Марсело влезе на мястото на Начо.
Домакините започнаха втората част много активно и това даде резултат още в 55-ата минута, макар и с намесата на ВАР. Бензема центрира и Серхио Рамос с глава отблизо прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Брюж. Първоначално реферът Кабаков уважи флага на асистента си за засада, но след сигнал на видео асистентите голът бе зачетен, подобно на първото попадение на Брюж.

Футболистите на Зидан продължиха обсадата на вратата на Брюж, но точността изневери на Модрич и резервата Винисиус. Тони Кроос и Еден Азар също не намериха верния път към вратата на Миньоле в 79-ата и 83-ата минута. За да дойде 84-ата минута, в която гостите останаха с 10 души на терена. Рууд Вормер не прецени намесата си и получи втори жълт картон от Георги Кабаков.

Минута по-късно резултатът бе изравнен. Каземиро надскочи защитниците в центъра на наказателното поле, за да засече центриране от фаул на Тони Кроос за 2:2.
Българинът Георги Кабаков даде 5 минути добавено време, в което Реал хвърли всички сили да спечели, но Кроос, Модрич и Марсело не успяха да донесат трите точки на Белия балет.

РЕАЛ МАДРИД - БРЮЖ 2:2

РЕАЛ МАДРИД: 13. Куртоа (46-1. Ареола) - 2. Карвахал, 4. Рамос, 5. Варан, 6. Начо (46-12. Марсело) - 8. Кроос, 14. Каземиро, 10. Модрич - 17. Лукас (67-25. Винисиус), 9. Бензема, 7. Азар

БРЮЖ: 88. Миньоле - 77. Мата, 44. Мехеле, 17. Дели, 2. Собол - 25. Вормер, 26. Ритс, 20. Ванакен - 11. Диата, 42. Денис (71-80. Опенда (87 - 21.Куулс), 35. Тау (90+2 16. Шрайвърс)