Треньорът на Реал Мадрид - Карло Анчелоти, отправи сериозни критики към играчите си след равенството 1:1 с РБ Лайпциг в реванша от осминафиналите на Шампионската лига. Резултатът обаче бе достатъчен за "лос бланкос" към четвъртфиналите в турнира, след като отборът спечели гостуването в Германия с 1:0. Анчелоти обаче не спести упреци и към себе си за представянето на своя отбор.

"Слаб мач, не играхме добре. Срещу себе си имахме качествен съперник, който освен това нямаше какво да губи. Моят отбор игра така, сякаш бяха с тежести на  краката от самото начало. Играхме бавно, не пресирахме достатъчно.

Може би сбърках състава, трябва да има и самокритика. Естествено, това ни накара да страдаме, но все пак в такива мачове единственото важно е, че стигнахме до четвъртфиналите“, каза Анчелоти.