Реал Мадрид взе добър аванс от два гола, след като се наложи с 3:1 при домакинството на Наполи на „Сантиаго Бернабеу“ в първия мач от осминафиналите на Шампионската лига. „Белия балет“ се нуждаеше от обрат, за да стигне до крайния успех в срещата. Лоренцо Инсиние изведе Наполи изненадващо напред в резутата в 8-та минута. Карим Бензема изравни в 18-та, а с голове през втората част на Тони Кроос и Каземиро „кралете“ стигнаха до крайния успех.

Реал Мадрид започна активно мача и още в 1-та минута Кристиано Роналдо взаимодейства с Карим Бензема, който бе изведен на добра позиция в наказателното поле на Наполи и стреля, но Пепе Рейна успя да спаси с дясната си ръка.

Наполи шокира домакините в 8-та минута, когато италианците организираха много добра контраатака. Марек Хамшик подаде към Лоренцо Инсиние, който с удар от 30 метра хвана неподготвен Кейлор Навас, който се наложи да изважда топката от мрежата си.

Реал Мадрид веднага се опита да отговори. В 12-та минута Кристиано Роналдо сложи топката на главата на Бензема, който обаче не успя да натисне топката.

Реал Мадрид изравни резултата в 18-та минута, когато Даниел Карвахал центрира в наказателното поле на Наполи, където Раул Албиол увисна, а Карим Бензема засече топката с глава и я изпрати във вратата на Пепе Рейна.

Кристиано Роналдо изскочи сам срещу Рейна в 28-та минута, но стреля над напречната греда в аут.

Лоренцо Инсиние и Марек Хамшик взаимодействаха помежду си в 32-та минута, когато словакът стреля, но встрани от вратата на Кейлор Навас.

Карим Бензема изскочи сам срещу Пепе Рейна в 42-та минута, след което стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на Наполи.

Реал Мадрид поведе в резултата в 49-та минута, когато Кристиано Роналдо подаде към Тони Кроос, който с премерен удар изпрати топката във вратата на Рейна.

„Кралете“ направиха резултата 3:1 в 54-та минута след много красив гол от разстояние на Каземиро, който стреля от въздуха и изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Рейна.

Гулам стреля от фаул от 20 метра в 62-та минута, но над напречната греда в аут.

Карим Бензема пусна много добър пас към Кристиано Роналдо в 65-та минута, но португалецът стреля над напречната греда в аут.

Наполи организира чудесна атака в 67-та минута, когато Хосе Кайехон подаде към Мертес, но той стреля над напречната греда. Три минути по-късно пред Мертенс се откри нова възможност, но белгиецът отново стреля неточно.

Серхио Рамос получи контузия в дясното бедро и бе сменен в 71-та минута от Пепе.

Реал Мадрид можеше да лиши реванша от интрига в 73-та минута, когато Тони Кроос подаде към Хамес Родригес, който остана сам срещу Пепе Рейна, но вратарят отново се намеси и спаси.

Гол на Наполи не бе зачетен в 81-та минута заради засада на Хосе Кайехон.

Реал Мадрид взе добър аванс от два гола преди реванша, който е на стадион „Сан Паоло“ на 7 март.

Реал Мадрид: 1. Кейлор Навас – 2. Даниел Карвахал, 4. Серхио Рамос, 5. Рафаел Варан, 12. Марсело – 19. Лука Модрич, 14. Каземиро, 8. Тони Кроос – 10. Хамес Родригес, 9. Карим Бензема, 7. Кристиано Роналдо

Наполи: 25. Пепе Рейна – 2. Елсеид Хисай, 33. Раул Албиол, 26. Калиду Кулибали, 31. Фаузи Гулам – 20. Пьотър Жиелински, 42. Амаду Диавара, 17. Марек Хамшик – 7. Хосе Кайехон, 14. Дрийс Мертенс, 24. Лоренцо Инсиние